Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.11 14:33

M. Pompeo: didžiausią grėsmę JAV saugumui kelia Kinija

BNS 2018.12.11 14:33

Kinija šiuo metu ir artimiausiais 25 metus kels didžiausią grėsmę Jungtinėms Valstijoms, antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo.

Imdamas interviu iš M. Pompeo amerikiečių žurnalistas Hew Hewittas paklausė: „Ar Kinijos Liaudies Respublika yra didžiausia grėsmė Vakarams, net rimtesnė nei Rusija ar Iranas?“

„Nemanau, kad tuo galima abejoti“, – atsakė JAV diplomatijos vadovas.

„Penkerius, 10 ar 25 metus – vien dėl demografijos, turto ir šalies vidaus sistemos – Kinija kels didžiausią problemą, su kuria Jungtinės Valstijos susidurs trumpuoju ir ilguoju laikotarpiais“, – pridūrė jis.

M. Pompeo taip pat pareiškė, kad Kinija „tam tikrais atvejais elgiasi agresyviai ir mus klaidina“. Pasak jo, Kinijos lyderis Xi Jinpingas žadėjo JAV prezidentui Donaldui Trumpui, kad Pekinas „nebemilitarizuos salų“ Pietų Kinijos jūroje, bet iš tikrųjų toliau ten stato karinius objektus.

M. Pompeo teigimu, Vašingtonas „visiškai pasiryžęs užtikrinti, kad Amerika išliktų pasiruošusi visuose frontuose“.

„Kiekviename šių frontų JAV turi užsitikrinti pasaulyje pirmaujantį vaidmenį“, – pabrėžė valstybės sekretorius.

Kaip pastebėjo apžvalgininkai, tokie pareiškimai nuskambėjo Vašingtonui ir Pekinui mėginant išspręsti nesutarimus dėl dvišalės prekybos per derybas, dėl kurių per Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių forumą Argentinoje susitarė D. Trumpas ir Xi Jinpingas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi