Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.10 22:20

Th. May atideda balsavimą dėl „Brexito“

LRT.lt, BNS 2018.12.10 22:20

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May atideda balsavimą dėl „Brexito". Tai ji pareiškė pirmadienį kalbėdama Bendruomenių Rūmuose. Premjerė teigė, kad ji įsiklausė į kritikų reikštą susirūpinimą.

„Susitarimas būtų atmestas dideliu skirtumu... todėl atidėsime rytojui planuotą balsavimą ir netęsime, kad šį kartą nesuskaldytume (Bendruomenių) Rūmų“, – parlamentui sakė Th. May.

Vyriausybės vadovė pridūrė, kad savaitgalį, prieš ketvirtadienį numatytą Bendrijos susitikimą, ji kalbėjosi su „virtine ES lyderių“.

Th. May taip pat pareiškė, kad sieks Europos Sąjungos lyderių „garantijų“ dėl „Brexito“ susitarimo.

„Aš vyksiu susitikti su savo kolegomis kitose šalyse narėse... Aš aptarsiu akivaizdų susirūpinimą, kurį išreiškė šie Rūmai“, – pareiškė premjerė Bendruomenių Rūmuose ir pridūrė, kad ji sieks „užsitikrinti papildomų garantijų“.

Jungtinės Karalystės premjerė teigia, kad pasitraukimas iš ES neįmanomas be Šiaurės Airijos apsidraudžiamosios priemonės (backstop).

Th. May pareiškė, kad šiuo klausimu skubiai derėsis su ES lyderiais. Ji sako planuojanti aplankyti ES lyderius ir Europos Komisiją dar prieš prasidedant ES vadovų susitikimui gruodžio 13-14 d.

Atrakydama į parlamentarų klausimus, Jungtinės Karalystės premjerė taip pat pareiškė, kad vyriausybė pradės intensyviau planuoti pasirengimą „Brexitui“ be sutarties.

„Kol mums nevyksta susitarti dėl sutarties, didėja rizika netyčia neturėti jokios sutarties. Todėl vyriausybė spartins pasiruošimą galimai pasekmei“, – sakė vyriausybės vadovė parlamentui.

Opozicinių Leiboristų lyderis Jeremys Corbynas pareiškė nematantis prasmės, jei Th. May grįš iš Briuselio su tokia pat pasitraukimo sutartimi.

Reaguodama į tai Th. May dar kartą pakartojo, kad suderėta „Brexito" sutartis yra geriausia galima – ja gerbiamas referendumo sprendimas, apsaugomos darbo vietos ir šalies ekonomika.

Pasak premjerės, J. Corbynas atsisako pripažinti, kad bet kokioje sutartyje būtų numatyta apsidraudžiamoji priemonė Šiaurės Airijai. Pasak premjerės, leiboristai norėtų visam laikui pasilikti muitų sąjungoje ir tuo pačiu – derėtis dėl naujų prekybos sutarčių, tačiau tai neįmanoma.

15.30 Londono (17.30 Lietuvos) laiku Th. May pradėjo pasisakymą Bendruomenių rūmuose prieš antradienį numatytą balsavimą dėl "Brexito" sutarties. 

Planuojama, kad po premjerės dar pasisakys Bendruomenės Rūmų lyderės Andrea`os Leadsom pasisakymas. Po jos turėtų kalbėti „Brexito" sekretorius Stephenas Barclay.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi