Naujienų srautas

Pasaulyje2013.08.20 11:28

Ispanų ir britų konflikte dėl Gibraltaro prireikė ES stebėtojų

ELTA 2013.08.20 11:28

Ginčas tarp Ispanijos ir Didžiosios Britanijos įgauna vis didesnį mastą. Į jį įsitraukė ir Briuselis. Šalims neišsprendžiant nesutarimų dėl Gibraltaro, Europos Sąjunga (ES) į britų užjūrio teritoriją ketina nusiųsti stebėtojus. Dėl to pirmadienį per pokalbį telefonu susitarė Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir Ispanijos premjeras Mariano Rajoy`us.

Ginčas tarp Ispanijos ir Didžiosios Britanijos įgauna vis didesnį mastą. Į jį įsitraukė ir Briuselis. Šalims neišsprendžiant nesutarimų dėl Gibraltaro, Europos Sąjunga (ES) į šią britų užjūrio teritoriją ketina nusiųsti stebėtojus. Dėl to pirmadienį per pokalbį telefonu susitarė Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir Ispanijos premjeras Mariano Rajoy`us.

ES ekspertai turi kiek įmanoma greičiau įvertinti, ar vykdant kontrolę Gibraltaro ir Ispanijos pasienyje laikomasi ES nuostatų, paskelbė Briuselis.

Įtampa dėl Gibraltaro – 30 tūkst. gyventojų turinčios britų kontroliuojamos teritorijos – padidėjo prieš kelias savaites, kai jo valdžia vienašališkai pastatė dirbtinį rifą prie Gibraltaro uolos krantų.

Ispanija pareiškė, kad dėl to nukentės šalies žvejai. Be to, ispanų policija nurodė pasienyje vykdyti į Gibraltarą vykstančių automobilių patikrinimus. Tai sudarė didžiulę automobilių spūstį.

Nesiliaujant ginčui, britų premjeras Davidas Cameronas penktadienį paragino ES kuo greičiau nusiųsti į Gibraltarą stebėtojus. Ilgas laukimo laikas pasienyje, anot jo, yra neadekvatus, tai esą yra nusižengimas laisvo asmenų judėjimo ES nuostatoms.

Gibraltaras yra pačiame Pirėnų pusiasalio gale ir nuo 1713 metų yra Didžiosios Britanijos užjūrio teritorija. Ispanija taip pat reiškia pretenzijas į šią teritoriją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi