Pasaulyje

2013.08.20 10:15

Prokurorai reikalauja 60 metų kalėjimo B. Manningui

ELTA2013.08.20 10:15

„Wikileaks“ informatoriui Bradley`ui Manningui prokurorai reikalauja skirti mažiausiai 60 metų kalėjimo, praneša agentūra AFP.

„Wikileaks“ informatoriui Bradley`ui Manningui prokurorai reikalauja skirti mažiausiai 60 metų kalėjimo, praneša agentūra AFP.

Prokuroras Joe Morrowas pareiškė, kad griežta bausmė bus „žinia“ visiems tiems amerikiečių kareiviams, kurie galvoja apie slaptos informacijos vagystę. Teisėja Denise Lind dėl bausmės dydžio nuspręs ateinančiomis dienomis.

Teismas liepos pabaigoje pripažino B. Manningą kaltu pagal 20 kaltinamųjų punktų iš 22, be kita ko – dėl nusižengimo šnipinėjimo įstatymui bei šimtų tūkstančių karinių dokumentų bei JAV diplomatų susirašinėjimo medžiagos vagystės. Tačiau 25 metų karys buvo išteisintas dėl ypač sunkaus kaltinimo – priešo rėmimo.

Prokuroras taip pat pareikalavo skirti B. Manningui 100 tūkst. dolerių piniginę baudą. Jis dar kartą atmetė gynybos teiginius, kad karys buvo naivus jaunas vyras, tik norėjęs inicijuoti debatus apie karus Afganistane ir Irake. Prokuroras pabrėžė, kad paslapčių išdavimas turėjo „ardomųjų padarinių“.

B. Manningo advokatas paprašė teisėjos švelnios bausmės savo ginamajam, kad jis galėtų gyventi ir paleistas iš kalėjimo.

Kaltinamasis prisipažino, kad per tarnybą Irake nuo 2009 metų lapkričio iki 2010-ųjų gegužės iš kompiuterių nukopijavo 700 tūkst. slaptų dokumentų ir perdavė juos „Wikileaks“. Jų paviešinimas sulaukė atgarsio visame pasaulyje.

Praėjusią savaitę B. Manningas teisme pirmą kartą atsiprašė už savo veiksmus. Jis apgailestavo, kad jo veiksmai įžeidė žmonės ir pakenkė JAV. Kartu 25 metų karys pareiškė sutiksiąs su bausme. „Aš žinau, kad turiu sumokėti kainą“, – sakė jis.