Pasaulyje

2018.12.09 17:15

Lietuvos VRK nariai stebi rinkimus Armėnijoje

LRT.lt 2018.12.09 17:15

Vyriausiosios rinkimų komisijos nariai Vilius Semeška ir Andrius Puksas stebi pirmalaikius rinkimus Armėnijoje.

Parlamento rinkimai Armėnijos Respublikoje buvo numatyti 2022 metais, tačiau premjeras Nikolas Pašinianas spalio mėnesį atsistatydino iš posto, todėl vadovaujantis šalies įstatymais, paskelbti pirmalaikiai rinkimai.

Kaip pasakojo V. Semeška, dėl 101 vietos Armėnijos parlamente varžosi 9 politinės partijos ir 2 rinkimų blokai (partijų koalicijos). Kad patektų į parlamentą, partijai reikia gauti mažiausiai 5 proc., o rinkimų blokui – 7 proc. balsų. Rinkimų apylinkės atidarytos 8 valandą ryte ir uždaroms 20 valandą.

Proporcinėje rinkimų sistemoje rinkimuose dalyvauja 1 tūkst. 444 kandidatai, suformuotos 28 apygardų rinkimų komisijos, 2010 balsavimui skirtų rinkimų apylinkių. Nustatytas didžiausias parlamento rinkimų politinės kampanijos išlaidų dydis vienam dalyviui yra 1 mln. JAV dolerių.

V. Semeškos/VRK nuotr.

Atėjusiems balsuoti išduodami 11 balsavimo biuletenių, rinkėjas iš jų pasirenka vieną ir partijos sąraše reitinguoja tik vieną jam patikusį kandidatą. Kiti biuleteniai išmetami. Vėliau biuletenis dedamas į voką su langeliu, pro kurį užklijuojamas numeruotas lipdukas ir įmetamas į balsadėžę.

Lietuvos VRK nariai stebėjosi, kad Armėnijoje po rinkimų viešinami rinkėjų sąrašai, pažymint dalyvavusiuosius rinkimuose.