Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.08 17:40

D. Trumpas pasirinko kandidatą į aukščiausio rango karinio patarėjo postą

BNS 2018.12.08 17:40

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pranešė pasirinkęs kovos lauke užgrūdintą kariuomenės vadą, vadovavusį amerikiečių pajėgoms Irake ir Afganistane, užimti JAV aukščiausio rango karinio patarėjo postą.

Jeigu prezidento kandidatą patvirtins Senatas, generolas Markas Milley, nuo 2015 metų rugpjūčio einantis JAV sausumos pajėgų vado pareigas, pakeis generolą Josephą Dunfordą JAV generalinio štabo viršininko pareigose. Pastarojo kadencija baigiasi tik spalio 1 d. D. Trumpas sakė, kad pasikeitimo data bus nustatyta vėliau.

„Su malonumu pranešu, kad nusprendžiau siūlyti keturių žvaigždžių generolą Marką Milley, Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų vadą, skirti JAV generalinio štabo viršininku, pakeisiančiu generolą Joe Dunfordą, kuris išeis į pensiją. Dėkoju abiem šiems neįtikėtiniems vyrams už tarnybą mūsų šaliai!“ – tviteryje pranešė D. Trumpas.

J. Dunfordas yra buvęs JAV jūrų pėstininkų korpuso vadas ir vadovavo koalicinėmis pajėgoms Afganistane. M. Milley vadovavo kariams per kelias misijas Irake ir Afganistane.

Verta paminėti, kad D. Trumpo sprendimas daug ką Pentagone nustebino. Paprastai naujas generalinio štabo vadas nominuojamas metų pradžioje. Pareigūnų teigimu, tarp galimų kandidatų į šį postą buvo minimas ir oro pajėgų vadas, generolas Davidas Goldfeinas. Tačiau pažymima, kad M. Milley palaiko labai gerus santykius su prezidentu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi