Pasaulyje

2018.12.08 15:09

Briuselyje policija sulaikė 50 „geltonųjų liemenių“

ELTA 2018.12.08 15:09

Belgijos naujienų agentūros „Belga“ duomenimis, policijos pareigūnai šeštadienį Briuselyje sulaikė 50 žmonių, susijusių su „geltonųjų liemenų“ protestais.

Pirmieji protestuotojai suimti centrinėje stotyje ir Briuselio pagrindinėje tarptautinėje traukinių stotyje, taip pat gatvėse, kur įsikūrusios Europos Sąjungos institucijos.

Belgijos sostinė šeštadienį sustiprino policijos pajėgas, nes Briuselyje laukiama naujų protestų dėl augančių degalų kainų. Šie protestai vyksta paraleliai su panašaus pobūdžio demonstracijomis Prancūzijoje.

Uniforma ir simboliu tapusiomis ryškiomis, šviesą atspindinčiomis geltonomis liemenėmis apsivilkę protestuotojai pirmą kartą į gatves išėjo prieš mėnesį Prancūzijos sostinėje. Po to smurtiniai mitingai pasipylė ir kaimyninėje Belgijoje.

Briuselio policijos pareigūnai tikisi suvaldyti taikų protestą, kad gyventojai galėtų toliau užsiimti įprasta veikla, policijos atstovė Ilse Van De Keere sakė agentūrai „Belga“.

Pasak jos, pareigūnai taip pat stebi socialinius tinklapius, ieškodami informacijos apie planuojamus protestus, nes „geltonųjų liemenių“ lyderiai esą atsisakė palaikyti ryšius su policija ir miesto valdžia.