Pasaulyje

2018.12.08 14:23

Italijoje per spūstį naktiniame klube žuvo šeši žmonės

BNS 2018.12.08 14:23

Vidurio Italijoje šeši žmonės, įskaitant penkis paauglius, žuvo šeštadienio naktį per spūstį viename naktiniame klube Korinaldo mieste, netoli Ankonos, kai per vieno reperio koncertą kilo panika, pranešė ugniagesiai.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad vienam įtariamajam papurškus į paprikines dujas panašios medžiagos klube, esančiame Korinaldo mieste, salėje kilo panika.

„Priežastis galėjo būti dirginančio medžiagos paskleidimas. Jaunuoliai bėgo ir trypė vieni kitus. Deja, šeši žmonės žuvo ir dešimtys yra sužeisti“, – sakoma priešgaisrinės tarnybos „Twitter“ žinutėje.

Žiniasklaida nurodė, kad tarp žuvusiųjų yra penki jaunesni kaip 18 metų asmenys – trys merginos ir du vaikinai, taip pat suaugusi moteris, atlydėjusi į koncertą savo dukrą.

Vietos gaisrininkų vardas Dino Poggiali sakė, kad keturiolikos sužeistųjų būklė yra labai sunki, o 40 žmonių patyrė lengvesnių traumų.

Skelbiama, kad kilus panikai minia ėmė bėgti prie trijų avarinių išėjimų, kurių vienas vedė link nedidelio tilto ir automobilių stovėjimo aikštelės. Dėl žmonių minios spaudimo lūžo tilto turėklai, ir dešimtys žmonės nukrito žemyn, sužalodami buvusius apačioje.

Mobiliaisiais telefonais nufilmuotuose siaubinguose vaizduose matyti, kaip vienas takas sugriuvo ir dešimtis žmonių nukrito žemyn. Ironiška, bet pasilikusieji naktiniame klube nenukentėjo.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad incidentas įvyko apie tūkstančiui žmonių susirinkus klube „Lanterna Azzurra“ („Mėlynasis žibintas“) Korinaldo mieste Adrijos jūros pakrantėje į italų reperio Sferos Ebbastos koncertą. Nelaimė įvyko apie 1 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku.

„Šokome ir laukėme koncerto pradžios, kai pajutome tą aitrų kvapą“, – žiniasklaidai ligoninėje sakė vienas 16-metis.

„Nubėgome prie vieno iš avarinių išėjimų, bet radome jį užblokuotą. Apsaugininkai paliepė mums grįžti“, – pridūrė jaunuolis.

„Negali taip mirti“

Krūva paliktų batų parodo, koks chaosas kilo per spūstį. Išsigelbėjusieji ir žuvusiųjų ir sužeistų žmonių artimieji raudojo prie naktinio klubo, greitosios pagalbos medikams teikiant sužeistiesiems pagalbą, skelbia vietos laikraštis „Ancona Today“.

„To negali būti! Negali taip mirti. Atsibusk, Mattia! Maldauju!“ – klūpodama prie sūnaus kūno raudojo neįvardyta moteris.

Vietos prokuratūra ir policija mėgina išsiaiškinti, kiek tiksliai klube buvo žmonių per spūstį. Vietos žiniasklaida skelbia, kad 871 vietų salėje žmonių buvo daugiau nei leistina.

„Negali taip mirti būdamas 15-metis“, – pareiškė kraštutinių dešiniųjų atstovas Italijos vyriausybėje vidaus reikalų ministras Matteo Salvini. Jis pažadėjo „surasti atsakingus už šiuos šešis sudaužytus gyvenimus; tuos, kurie per savo nedorumą, kvailumą ar gobšumą pavertė šventinį vakarą tragedija“.

2017 metų birželį Turino mieste viena moteris žuvo ir apie 1,5 tūkst. žmonių buvo sužeisti kilus panikai tarp žiūrovų, susirinkusių pasižiūrėti futbolo Čempionų lygos rungtynių transliacijos, kažkam paskleidus gandus apie neva padėtą bombą.

Maždaug 30 tūkst. žmonių susirinko Turine stebėti „Juventus“ ir Madrido „Real“ rungtynių transliacijos iš Kardifo, kai mėginant apiplėšti buvo papurkšta pipirinių dujų. Per kilusią spūstį buvo sunkiai sužalota 38 metų Erika Pioletti, atėjusi stebėti varžybų su savo vaikinu. Moteris dvi savaites išbuvo komos būsenos, bet medikams nepavyko jos išgelbėti.

Aštuoni asmenys buvo suimti įtariant, kad jie sukėlė sumaištį, paskleidę dirginančios medžiagos, siekdami apvogti išsigandusius žmones minioje.