Pasaulyje

2018.12.07 09:20

Ukrainos politologas: nesutarimų dėl Azovo jūros be tarptautinio įsikišimo nepavyks išspręsti

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.07 09:20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį vyksta į Kijevą palaikyti ukrainiečių, išaugus įtampai su Rusija. Ukrainos kariuomenės vadai praneša, kad prie sienos Rusija itin stiprina pajėgas. Tačiau LRT TELEVIZIJAI Ukrainos politologas Konstantinas Bondorenko sako netikintis, kad Rusija ryšis puolimui. 

Minint Ukrainos kariuomenės dieną, būrys desantininkų iš šalies vakarų perdislokuoti į rytus. Ukrainos prezidentas tai vadina atsaku į Rusijos telkiamas pajėgas prie sienos su Ukraina.  

„Ukrainos karinių pajėgų vienetai ir divizijos bus perkeltos į pavojingiausias vietas prie Rusijos, šalies agresorės sienos, taip siekiant sustiprinti gynybinius pajėgumus ir pasirengimą sustabdyti agresorę nešvaistant nė sekundės“, – sakė Ukrainos vadovas Petro Porošenka. 

Ukrainiečiai kalba apie prie sienos su Ukraina telkiamus Rusijos tankus ir esą technikos ten tiek, kiek dar nebuvo nuo pat karo Rytų Ukrainoje. Tačiau kai kurie Ukrainos politologai abejoja, kad Kremlius ryšis įsiveržti į Ukrainą, ir esą patys Ukrainos kariškiai painiojasi pateikdami skaičius.  

„Lygiai prieš metus Ukrainos generalinio štabo vadovas ponas Muženka sakė, kad prie sienos su Ukraina Rusija sutelkė 240 tūkst. karių ir didelį kiekį technikos, dabar jis kalba, kad Rusija sutelkė 80 tūkst. karių. Klausimas ar tai deeskalacija, demilitarizacija, ar nauja militarizacija“, – sakė  Ukrainos politologas K. Bondorenko.

Tačiau K. Bondarenko pripažįsta, kad nesutarimų dėl Azovo jūros Ukrainai ir Rusijai be tarptautinio įsikišimo nepavyks išspręsti. O Rusijos tikslas – visiška Azovo jūros kontrolė – būtų smūgis Ukrainos ekonomikai, nes kone pusė šalies eksporto vyksta per Azovo jūros uostus. 

Išsamiau – Edvardo Špoko reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.