Pasaulyje

2018.12.06 21:06

Mičigano valstijoje legalizuotas marihuanos vartojimas rekreacijos tikslais

ELTA 2018.12.06 21:06

Ketvirtadienį Mičiganas tapo 10-ąją Amerikos valstija, kurios valdžia legalizavo marihuanos vartojimą rekreacijos tikslais, praneša laikraštis „The Detroit Free Press“.

Pagal naująjį įstatymą, vyresni kaip 21 metų amžiaus Mičigano valstijos gyventojai dabar gali turėti su savimi iki 70 gramų marihuanos, laikyti namuose iki 283 gramų ir auginti iki 12 kanapių. Manoma, kad pardavinėti marihuaną valstijoje bus pradėta 2020 metais.

Iki šiol rūkyti marihuaną rekreacijos tikslais buvo leidžiama devyniose iš 50 Amerikos valstijų, taip pat Kolumbijos apygardoje.

Lapkričio mėnesį Mičigano gyventojai pritarė marihuanos vartojimo rekreacijos tikslais legalizavimui. Iki tol valstijoje jau buvo priimti įstatymai dėl jos naudojimo medicinos tikslais.

Šiuo metu Jungtinėse Valstijose požiūris į marihuaną yra prieštaringas. Federaliniu lygiu įstatymai neleidžia laikyti ir rūkyti šios medžiagos, kuri oficialiai priskiriama prie narkotikų. Tačiau netrūksta ir publikacijų, grindžiamų medicinos tyrimais, kuriose teigiama, kad esą marihuanos rūkymas nedideliais kiekiais nedaro žalos.