Pasaulyje

2018.12.06 11:18

Šiaurės Korėja siunčia į Kiniją savo diplomatijos vadovą

BNS2018.12.06 11:18

Šiaurės Korėja ketvirtadienį pasiųs savo užsienio reikalų ministrą į pagrindinę šalies sąjungininkę Kiniją, stringant pastangoms įtikinti Pchenjaną atsisakyti savo branduolinės programos.

Diplomatijos vadovas Ri Yong Ho į Pekiną turėtų atvykti ketvirtadienį vakare ir penktadienį susitikti su Kinijos užsienio reikalų ministru Wang Yi.

Kinija yra svarbiausia Šiaurės Korėjos ekonominė ir politinė partnerė, bet Pekinas yra pritaręs Jungtinių Tautų sankcijoms, kuriomis siekiama priversti Pchenjano režimo lyderį Kim Jong Uną atsisakyti pastangų vystyti branduolinius užtaisus ir juos nešti galinčias balistines raketas.

Praeitais metais Kim Jong Unas smarkiai padidino įtampą branduolinių užtaisų ir raketų bandymais, bet šiemet netikėtai užsimojo švelninti priešpriešą su Pietų Korėja ir Jungtinėmis Valstijomis bei pateikė miglotą branduolinio nusiginklavimo pažadą.

Šiaurės Korėja reikalauja, kad mainais į Korėjos pusiasalio denuklearizaciją Jungtinės Valstijos suteiktų jai saugumo garantijų ir kad būtų sušvelnintos tarptautinės sankcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.