Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.06 14:31

Rusija neigia kaltinimus dėl vidutinio nuotolio raketų susitarimo pažeidimo

Rusija sako, kad Amerikos kaltinimai jai pažeidžiant vidutinio nuotolio raketų susitarimą yra nepagrįsti ir amerikiečiai esą neturi tam įrodymų. Antradienį Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike`as Pompeo davė Rusijai 60 dienų, kad ši išardytų visas naujo tipo raketas, kurios pažeidžia esminę Šaltojo karo branduolinių raketų sutartį.

M. Pompeo pareiškė, kad jeigu Rusija nenustos gaminti naujos kartos ginkluotės, prieštaraujančios šiai sutarčiai, Jungtinės Valstijos iš jos pasitrauks.

Tada amerikiečiai galėtų pradėti gaminti atsakomąsias raketas ir taip pradėti naujas ginklavimosi varžybas.

Europos Sąjungos užsienio reikalų koordinatorė Federica Mogherini paragino Maskvą ir Vašingtoną kuo skubiau išspręsti nesutarimus diplomatiniu keliu ir išsaugoti šią Šaltojo karo laikų sutartį.

„Šis susitarimas yra strateginio, tarptautinio stabilumo pagrindas. Rusija stipriai prieštarauja jo sunaikinimui. Esame pasiruošę tęsti dialogą tinkamais formatais dėl visų problemų, susijusių su šiuo dokumentu. Tačiau diskusijos turi vykti profesionaliai su abipuse pagarba, nepradedant nepagrįstai kaltinti ir teikti ultimatumų“, – sako Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi