Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Į Gibraltaro rajoną atplaukė trys D. Britanijos karinių jūrų pajėgų laivai

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmadienį į Gibraltaro rajoną pagal planinių pratybų programą atplaukė trys Didžiosios Britanijos karinių jūrų pajėgų laivai, praneša „Reuters“.

Pirmadienį į Gibraltaro rajoną pagal planinių pratybų programą atplaukė trys Didžiosios Britanijos karinių jūrų pajėgų laivai, praneša „Reuters“.

Agentūros duomenimis, karališkųjų karinių jūrų pajėgų fregatą „HMS Westminster“ atlydėjo du laivai.

Įtampa dėl Gibraltaro vėl padidėjo prieš kelias savaites, kai jo valdžia vienašališkai pastatė dirbtinį rifą prie Gibraltaro uolos krantų. Atsakydamas į tai Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Garcia Margallo pareiškė, kad planuojama įvesti 50 eurų dydžio mokestį už Gibraltaro ir Ispanijos sienos kirtimą. Jo manymu, ši priemonė turėtų padėti ispanų žvejams, nukentėjusiems dėl Gibraltaro valdžios veiksmų. Ministras taip pat pranešė apie planus uždaryti oro erdvę lėktuvams, skrendantiems į Gibraltaro oro uostą, ir pagrasino mokesčių tikrinimu Gibraltaro gyventojams, turintiems nuosavybės Ispanijoje.

Sprendimas dėl laivų plaukimo į Gibraltaro rajoną buvo priimtas dar iki situacijos pablogėjimo, o Ispanija buvo informuota apie pratybas birželio 4 d.

Gibraltaras jau tris šimtmečius komplikuoja Ispanijos ir Didžiosios Britanijos santykius. Britai kontroliuoja uolėtą pietinės Pirėnų pusiasalio pakrantės ruožą, kurio plotas – 6,5 kvadratinio kilometro. Ten gyvena 30 tūkstančių žmonių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi