Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.05 13:43

Belgijos vyriausybė atsidūrė krizėje dėl JT migracijos pakto

ELTA 2018.12.05 13:43

Belgijos vyriausybė atsidūrė krizėje dėl nesutarimų dėl Jungtinių Tautų (JT) migracijos pakto. Pagrindinei koalicijos partnerei pagrasinus trauktis, trečiadienį šalies parlamentas diskutuos šiuo klausimu.

Flamandų nacionalistų partija N-VA – vyriausybės koalicijos narė - nepritaria JT migracijos paktui, kurį žadėjo pasirašyti ministras pirmininkas Charles'is Michelis. Ji pagrasino trauktis iš koalicijos, jei premjeras tai įgyvendins.

Antradienį nepavykus išspręsti ginčo, Ch. Michelis pranešė prašysiąs parlamento pasisakyti. Manoma, kad didžioji dalis parlamentarų parems paktą.

Nesutarimai dėl JT migracijos pakto sudrebino ir kitas Europos vyriausybes. Praėjusią savaitę Slovakijai atmetus paktą, šalies užsienio reikalų ministras Miroslavas Lajčakas pranešė apie savo atsistatydinimą. 

JT migracijos paktą, kuriuo siekiama reguliuoti migraciją, taip pat atmetė Vengrija, Austrija, Italija, Bulgarija, Kroatija, Lenkija, Šveicarija ir kelios kitos šalys. 

Kitą savaitę Marakeše vyksiančioje konferencijoje pasaulio lyderiai turi patvirtinti JT Pasaulinį susitarimą dėl migracijos. Susitarime išdėstyti 23 tikslai, kaip atverti kelią legaliai migracijai ir geriau valdyti migracijos srautus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi