Pasaulyje

2018.12.03 15:07

Antradienį susitiks NATO, Gruzijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.03 15:07

NATO šalių užsienio reikalų ministrai antradienį susitiks su Gruzijos ir Ukrainos, kurioms Rusija kelia pavojų, diplomatijos vadovais. Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad abiem šalims ir toliau bus teikiama praktinė bei politinė parama.

Ukraina prašo Aljanso paramos Azovo jūroje. NATO laivai nuolat patruliuoja, rengia pratybas Juodojoje jūroje prie sąjungininkių Bulgarijos, Rumunijos, Turkijos krantų, bet į Azovą siųsti laivų nesirengia.

Žiniasklaidai J. Stoltenbergas pristatė NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą, kuriame, kaip manoma, Amerikos valstybės sekretorius gali pranešti apie pasitraukimą iš vidutinio nuotolio raketų sutarties, kurią 1987-aisiais pasirašė Ronaldas Reaganas ir Michailas Gorbačiovas.

„Rusija sukūrė, pasigamino ir dislokavo naujų raketų. Jos mobilios, jas sunku aptikti. Jose galima įtaisyti branduolines galvutes. Tos raketos gali pasiekt Europos miestus, o laiko apie tai perspėti bus nedaug ar visai nebus. Jungtinės Valstijos labai skaidriai ir patikimai laikosi Vidutinio nuotolio raketų sutarties“, – sakė NATO generalinis sekretorius.

Sąjungininkės nerimauja, kad tai gali Europą vėl paversti ginkluotės varžybų su Rusija arena, tačiau NATO generalinis sekretorius pabrėžia - naujų Jungtinių Valstijų raketų Europoje nėra, o Rusija naujų raketų dislokavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt