Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.03 09:00

NATO ragina Rusiją nedelsiant paleisti Ukrainos jūreivius ir laivus

NATO vadovas pirmadienį priims Ukrainos užsienio reikalų ministrą, Kijevui prašant didesnės aljanso paramos Azovo jūroje. Kai Rusija apšaudė ir užėmė Ukrainos laivus, NATO šalių ambasadoriai po daugiau kaip metų pertraukos surengė skubų susitikimą su Kijevo pasiuntiniu ir visiškai parėmė Ukrainą. Bet Maskva atsisako grąžinti jūreivius. 

Pirmadienį Aljanso vadovas taip pat žiniasklaidai pristatys antradienį prasidedantį NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą. Manoma, kad Amerikos valstybės sekretorius jame gali pranešti apie pasitraukimą iš vidutinio nuotolio raketų sutarties, nors sąjungininkės jaudinasi, kad tai gali Europą vėl paversti ginkluotės varžybų su Rusija arena.

„Visi sąjungininkai pareiškė visišką paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenumui. Taigi raginame Rusiją užtikrinti netrukdomą prieigą prie Ukrainos uostų ir Ukrainai garantuoti laivybos laisvę Azovo jūroje ir Kerčės sąsiauryje. 

Niekas nepateisina jėgos naudojimo prieš Ukrainos laivus ir jūrų laivyno įgulas. Taigi raginame Rusiją nedelsiant paleisti Ukrainos jūreivius ir laivus“, – sakė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi