Pasaulyje

2018.12.01 15:55

Du aukšti Katalonijos nepriklausomybės šalininkai pradėjo bado streiką

ELTA 2018.12.01 15:55

Du iš sulaikytų Katalonijos nepriklausomybės lyderių šeštadienį pradėjo bado streiką. Taip buvęs ministras Jordis Turulis ir buvęs ir organizacijos „Nacionalinis Katalonijos sambūris“ pirmininkas Jordis Sanchezas nori atkreipti dėmesį į savo likimą, žurnalistams Barselonoje sakė jų advokatas Jordis Pina.

Abu aktyvistai išplatintame pareiškime kaltina Ispanijos konstitucinį teismą Europos žmogaus teisių teisme blokuojant jų apeliacinį procesą.

Ar prie bado streiko ketina prisijungti kiti penki nepriklausomybės judėjimo lyderiai, advokatas pasakyti negalėjo. Procesas prieš iš viso 18 katalonų turėtų prasidėti kitų metų pradžioje Madride. Prokurorai reikalauja jiems iki 25 metų laisvės atėmimo bausmės.

Ginčas dėl Katalonijos nepriklausomybės siekių paaštrėjo 2017 metų spalį, kai buvęs regiono vadovas Carlesas Puigdemont`as suorganizavo Ispanijos teisėsaugos nelegaliu pripažintą referendumą, Po balsavimo regiono vyriausybė vienašališkai paskelbė Katalonijos nepriklausomybę.

Ispanijos vyriausybė, kuriai tada vadovavo ministras pirmininkas Marianas Rajoy`us, nušalino C. Puigdemont`ą ir jo kabinetą nuo pareigų.