Pasaulyje

2018.11.30 18:49

Juodkalnijoje suimtas prorusiškos opozicijos lyderis

BNS2018.11.30 18:49

Juodkalnijos policija penktadienį suėmė vieną iš prorusiškos opozicijos lyderių Nebojšą Medojevičių, atsisakiusį liudyti korupcijos byloje, pranešė pareigūnai.

Arešto orderis buvo išduotas ir kitam opozicijos lyderiui – Milanui Knezevičiui, atsisakiusiam duoti parodymus kitoje byloje.

N. Medojevičiaus ir M. Knezevičiaus partijos priklauso prorusiškai Demokratinio fronto (DF) koalicijai, nepritariančiai šalies narystei NATO.

52 metų N. Medojevičius buvo suimtas dėl „atsisakymo liudyti“ po viešo kaltinimo specialiajam prokurorui Milivoje Katničiui.

Socialiniame tinkle „Facebook“ jis parašė, jog specialusis prokuroras gavo 100 tūkst. eurų kyšį, kai pasirūpino, kad vienas valdančiosios partijos DPS narys išvengtų kalėjimo.

N. Medojevičių leista sulaikyti dviem mėnesiams.

Penktadienį išduotas orderis suimti ir M. Knezevičių. Šis tvirtino, kad vienas teisėjas jo prašė 10 tūkst. eurų kyšio kitoje byloje.

Tačiau N. Knezevičius atsisakė įvardinti teisėją ir duoti oficialius parodymus Podgoricos aukštajame teisme, sakoma tribunolo pareiškime.

N. Knezevičius ir dar vienas opozicijos lyderis Andrija Mandičius šiuo metu yra teisiami dėl įtariamo bandymo 2016 metais nuversti šios Balkanų valstybės vyriausybę.

Abu jie tvirtina, kad kaltinimai turi politinį motyvą.

Teismas savo sprendimą šioje byloje turėtų skelbti 2019 metų pradžioje.

Po N. Medojevičiaus suėmimo Demokratinio fronto deputatai protestuodami daliai vakaro liko parlamente.

„Juodkalnijoje dar nebuvo, kad koks nors parlamentaras būtų pasiųstas į kalėjimą už pasakytus žodžius“, – sakė A. Mandičius.

Pasak jo, N. Medojevičius buvo „pagrobtas ir nuvežtas į kalėjimą“.

Europos Komisijos balandžio mėnesio ataskaitoje sakoma, kad korupcija Juodkalnijoje yra „plačiai išplitusi ir toliau kelia susirūpinimą“.

EK ragina Podgoricą „stiprinti teismų sistemos nepriklausomybę“.

Juodkalnija įstojo į NATO 2017 metais ir siekia nuo 2025-ųjų tapti Europos Sąjungos nare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt