Pasaulyje

2018.11.30 14:24

Besiruošiant į G20 forumą sugedo Vokietijos kanclerės A. Merkel lėktuvas

BNS2018.11.30 14:24

Penktadienį ryte pranešta, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel galimai praleis Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo atidarymą, nes ketvirtadienį skrydžiui į Argentiną pakilęs jos lėktuvas dėl techninių problemų buvo priverstas nutūpti Kelne. 

A. Merkel dėl lėktuvo gedimo turėjo pakeisti planus ir nakvoti Bonoje, tiesa, penktadienį popiet pranešta, kad ji pagaliau išskrido į Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimą Argentinoje.

A. Merkel atstovai pranešė, kad ji ir nedidelė delegacija, kurioje yra finansų ministras, penktadienį ryte kitu vyriausybės lėktuvu išskrido į Madridą, o ten įsėdo į komercinį lėktuvą skrydžiui į Buenos Aires.

Reuters/Scanpix nuotr.

Ketvirtadienį vakare A. Merkel skrido oro pajėgų lėktuvu, bet po kapitono pranešimo apie techninę problemą lėktuvas virš Nyderlandų turėjo apsisukti. Lėktuvas buvo nukreiptas į Kelno ir Bonos oro uostą, kur sklandžiai nutūpė.

Gedimas tiriamas, bet oro pajėgos pranešė, jog tai tikriausiai buvo elektros instaliacijos problema, galėjusi paveikti radijo ir degalų sistemas.