Pasaulyje

2018.11.29 19:26

D. Trumpas dėl situacijos Ukrainoje atšaukė susitikimą su V. Putinu

LRT.lt, BNS 2018.11.29 19:26

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas dėl situacijos Ukrainoje atšaukia susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Apie tai D. Trumpas ketvirtadienį paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“. Susitikimas turėjo įvykti G20 susitikimo paraštėse. 

„Kadangi laivai ir jų įgulos nebuvo grąžintos iš Rusijos į Ukrainą, nusprendžiau, kad visoms susijusioms šalims būtų geriausia, jei atšaukčiau anksčiau sutartą savo susitikimą...“ – parašė JAV prezidentas savo asmeninėje „Twitter“ paskyroje.

Anksčiau ketvirtadienį D. Trumpas pareiškė, kad Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas bus „labai geras laikas“ susitikti Rusijos lyderiu.

„Veikiausiai mes susitiksime su prezidentu Putinu. To susitikimo mes neatšaukėme. Galvojau apie tai, bet to nepadarėme. Manau, kad labai geras laikas surengti susitikimą“, – sakė D. Trumpas žurnalistams Baltuosiuose rūmuose.

Artėjantį G-20 šalių lyderių susitikimą Argentinos sostinėje Buenos Airėse temdo savaitgalį įvykusi konfrontacija Kerčės sąsiauryje, per kurią Rusija apšaudė ir užgrobė tris ukrainiečių laivus. Dėl šio incidento D. Trumpas jau anksčiau grasino atšaukti susitikimą su V. Putinu.

„Lėktuve aš gaunu visą informaciją, kas vyksta šioje srityje, nes nuo to priklausys, ką mes darysime“, – tebebūdamas Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

Jis pridūrė, jog susitikimą su V. Putinu laiko „labai svarbiu“.

Tuo metu Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau žurnalistams sakė, kad susitikimas Buenos Airėse numatytas šeštadienį apie vidurdienį. Planuota, kad iš pradžių lyderiai susitiks dviese, o tada pakvies prisijungti delegacijų narius. Derybos gali trukti apie valandą, sakė jis.

„Mums reikia pagalvoti, kaip pradėti kalbėti apie dvišalių santykių klausimus, strateginio saugumo klausimus, nusiginklavimą ir regioninius konfliktus“, – sakė D. Perskovas.

„Mums nereikia sutarti visais klausimais, iš tiesų tai gali būti neįmanoma, bet mums reikia kalbėtis. Tuo suinteresuotos ne tik mūsų abi šalys, bet ir visas pasaulis“, – pridūrė Kremliaus atstovas.

Kai buvo paskelbta D. Trumpo naujausia „Twitter“ žinutė, D. Peskovas sakė, kad Kremlius kol kas negavo oficialaus pranešimo, jog susitikimas atšaukiamas

„Skrendame į Argentiną. Kol kas matėme tik tviterio žinutę ir žiniasklaidos (pranešimus). Oficialios informacijos neturime“, – Kremliaus atstovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

„Jeigu taip yra, prezidentas (V. Putinas) turės porą papildomų valandų naudingiems susitikimams viršūnių susitikimo kuluaruose“, – pridūrė D. Peskovas.