Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.29 13:00

Kremlius: kaip ir planuota, V. Putinas ir D. Trumpas susitiks Argentinoje

ELTA 2018.11.29 13:00

Kaip ir planuota, šią savaitę Argentinoje rengiamame G20 viršūnių susitikime įvyks ir dvišalis JAV prezidento Donaldo Trumpo bei Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas, ketvirtadienį pranešė Kremlius. 

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savaitės pradžioje buvo pagrasinęs, kad dėl Rusijos ir Ukrainos laivų konfrontacijos Kerčės sąsiauryje susitikimą gali atšaukti.

„Vašingtonas patvirtino, kad susitikimas įvyks“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Pasak D. Peskovo, Buenos Airėse vyksiantis susitikimas prasidės šeštadienį apie vidudienį „trumpu lyderių pokalbiu“. Po jo bus surengtos platesnės Rusijos ir JAV derybos, kurios gali trukti apie valandą.

Kremliaus atstovas pabrėžė būtinybę lyderiams bendrauti atvirai, net jei jų nuomonės daugeliu klausimų ir išsiskirtų.

„Turime pagalvoti, kaip pradėti kalbėtis apie dvišalių santykių klausimus, apie strateginio saugumo, nusiginkalvimo ir regioninių fonfliktų klausimus“, – vardijo D. Peskovas.

„Neturime sutarti visais klausimais – išties, tai gali būti neįmanoma – bet turime kalbėtis. Tai ne tik mūsų šalių, bet ir viso pasaulio interesas“, – pridūrė jis.

Anksčiau šią savaitę D. Trumpas buvo pareiškęs, kad dėl Rusijos įvykdyto Ukrainos laivų sulaikymo svarsto galimybę atšaukti dvišalį susitikimą su V. Putinu.

„Gal susitikimas (su V. Putinu) neįvyks. Gal susitikimas net neįvyks. Man nepatinka tokia agresija. Visai nenoriu tokios agresijos“, – antradienį kalbėjo D. Trumpas. 

Kaip jau skelbta, sekmadienį jūroje netoli aneksuoto Krymo pusiasalio Rusija apšaudė ir užėmė tris Ukrainos karinio jūrų laivyno laivus bei sulaikė jų įgulos narius. Incidentas įvyko trims Ukrainos laivams plaukiant į Mariupolio uostą Azovo jūroje. Reaguojant į šį incidentą, Ukrainos pasienio regionuose buvo įvesta karo padėtis. 

Rusija aneksavo Krymą 2014 metais. Nuo to laiko Maskva reiškia teises į Krymo priekrančių vandenis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi