Pasaulyje

2018.11.29 10:53

D. Trumpas išreiškė rimtą susirūpinimą dėl incidento Kerčėje

Nepaisant Vladimiro Putino pareiškimų, kad trijų Ukrainos laivų ir jų įgulų sulaikymas jėga prie Kerčės sąsiaurio buvo prezidento Petro Porošenkos organizuota provokacija, siekiant pasididinti reitingus prieš prezidento rinkimus, Jungtinių Valstijų lyderis Donaldas Trumpas išreiškė rimtą susirūpinimą dėl šio incidento.

Karo padėtį paskelbusi Ukraina tvirtina, kad laisvos laivybos Kerčės sąsiauriu ribojimas yra akivaizdus Rusijos režimo agresijos faktas.

Neatmetama galimybė, kad dėl šio incidento per didžiojo dvidešimtuko susitikimą Argentinoje planuotas D. Trumpo ir V. Putino susitikimas gali būti atšauktas.

Taip pat amerikiečiai prabilo apie ekonominių sankcijų Rusijai sugriežtinimą.

„Reikėtų gerai pažiūrėti, ar tai įgyvendinama taip griežtai, kaip reikėtų. Remiantis tuo, ką žinau, kaip suprantu, kompanijoms užsiimančioms verslu Kryme, taip pat ir Rusijos kompanijoms, neturėtų būti leidžiama dirbti Europos Sąjungoje. Nežinau ar šis ribojimas taikomas taip griežtai, kaip turėtų. Manau, kad ES turėtų tai įvertinti“, – sako JAV specialusis pasiuntinys Ukrainoje Kurtas Volkeris.