Pasaulyje

2018.11.28 20:18

Australijoje dėl krūmynų gaisrų evakuojasi tūkstančiai žmonių

BNS2018.11.28 20:18

Australijos šiaurės rytuose tūkstančiai žmonių trečiadienį vakare evakavosi iš namų Kvynslando valstijoje per kaitros bangą įsiplieskus dideliems krūmynų gaisrams.

Apie 8 tūkst. žmonių buvo liepta palikti savo namus Greismyro miestelyje, esančiame netoli pajūrio miesto Rokhamptono, nes sparčiai plintančios liepsnos sukėlė pavojų statiniams.

Meteorologijos biuras kai kuriose valstijos vidurio vietovėse paskelbė aukščiausią – katastrofinį – gaisrų pavojų. Ugniagesiai kovoja su liepsnomis daugiau kaip 130 vietų visoje valstijoje.

„Ši padėtis labai neraminanti šeimoms. Noriu, kad visi būtumėte stiprūs. Noriu, kad visi klausytumėtės. Jūsų šeima ir mūsų bendruomenės apsauga yra gyvybiškai svarbu“, – gyventojus perspėjo Kvynslando vyriausioji ministrė Annastacia Palaszczuk.

„Taigi turime padėti bendruomenių nariams, kurie yra silpni, senyvi, turi negalią. Prašau, klausykite tarnybų, (nes) padėtis taps daug blogesnė“, – pridūrė ji.

Meteorologijos biuras nurodė, kad daugelyje valstijos vietovių buvo pasiekti kaitros rekordai. Kvynslando sostinėje Brisbane tvyrojo 37,9 Celsijaus laipsnių karštis.

Buvo uždarytos mažiausiai 34 mokyklos. Ankstesnę dieną tarnybos nurodė, kad kol kas sudegusių namų skaičius yra „vienaženklis“, bet ši informacija nebuvo patvirtinta.

Kitos valstijos pasiuntė į Kvynslandą savo ugniagesių brigadų.

„Matysime labai, labai greitai įsiplieskiančių gaisrų, todėl tai tėra pradžia“, – evakuojamų teritorijų gyventojus perspėjo valstijos ugniagesių ir gelbėjimo tarnybų komisarė Katarina Carroll.

„Labai sunku nustatyti, kiek laiko žmonės turi šioje teritorijoje, nes vėjai stiprėja sparčiau nei tikėtasi – taigi, (padėtis) vystosi, bet labai, labai sparčiai“, – pridūrė jis.

Australijoje dažnai siaučia stichijos, tokios kaip staigūs potvyniai, smėlio audros ir ekstremalios sausros.

Į pietus nuo Kvynslando Naujojo Pietų Velso valstijoje esantį Sidnėjų trečiadienį siaubė smarkios audros su perkūnija ir liūtimis.

Meteorologijos biuras pranešė, kad kai kuriose valstijos vietose per kelias valandas iškrito 106 mm lietaus.

Trečiadienio rytą iškritus mėnesio lietaus normai buvo atšaukta skrydžių, uždaryta geležinkelių, o vairuotojai įstrigo užlietuose keliuose.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
COVID-19 pandemija Vokietijoje
COVID-19 TRUMPAI 10