Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.27 20:20

„Civicus Monitor“ ataskaita: daugiau kaip pusė šalių imasi cenzūros ir smurto, kad nuslopintų viešas diskusijas

ELTA 2018.11.27 20:20

Beveik šešiose iš 10 šalių yra stipriai ribojamos žmonių laisvės, teigiama naujoje ataskaitoje, kurioje taip pat įspėjama dėl didėjančių represijų visame pasaulyje, informuoja „The Guardian“.

Remiantis „Civicus Monitor“ ataskaita, daugiau kaip pusė šalių imasi cenzūros ir naudoja smurtą, kad nuslopintų viešas diskusijas.

Ataskaitoje nurodoma, kad 111 iš 196 šalių buvo puolamos pagrindinės teisės, tokios kaip saviraiškos laisvė ir taikių susirinkimų laisvė. Šalys, siekdamos kontroliuoti viešas diskusijas, priima represinius įstatymus ir taiko naujas technologijas.

Nerimą keliančių ženklų pastebėta ir tokiose šalyse, kur, kaip manoma, demokratija yra įsitvirtinusi, pavyzdžiui, Prancūzijoje, JAV, Vengrijoje ir Indijoje.

„Neteisinės priemonės, kaip žurnalistų užpuolimai arba protestuotojų sumušimas, yra žymiai labiau paplitusios. Šios taktikos skirtos padaryti neigiamą poveikį ir atbaidyti kitus atvirai pasisakyti arba tapti aktyviais piliečiais“, – sakė Cathalas Gilbertas iš „Civicus Monitor“.

Tarp nerimą keliančių šalių priskirta Kongo Demokratinė Respublika ir Gvatemala, kurioje šiais metais jau buvo nužudytas mažiausiai 21 žmogaus teisių gynėjas.

Ataskaitoje taip pat reiškiamas susirūpinimas dėl represinių įstatymų Bangladeše ir Prancūzijoje bei dėl pastaraisiais metais Saudo Arabijoje suimtų žmogaus teisių aktyvistų ir dvasininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi