Pasaulyje

2018.11.27 13:25

JAV prokurorai kaltina buvusį D. Trumpo padėjėją P. Manafortą melu pažeidus susitarimą

BNS 2018.11.27 13:25

Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovas Paulas Manafortas pažeidė savo susitarimą dėl atsakovo pareiškimo, kai melavo tyrėjams, pirmadienį teismui pateiktame dokumente tvirtina prokurorai.

P. Manafortas pagal rugsėjį sudarytą susitarimą dėl atsakovo pareiškimo sutiko bendradarbiauti su specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimu dėl galimo D. Trumpo kampanijos slapto susimokymo su Rusija.

„Pasirašęs susitarimą dėl atsakovo pareiškimo P. Manafortas įvykdė federalinių nusikaltimų, kai melavo Federaliniam tyrimų biurui (FTB) ir Specialiojo prokuroro biurui įvairiais klausimais, ir tai prilygsta susitarimo pažeidimams“, – dokumente teismui sako prokurorai.

P. Manaforto teisininkų komanda atmeta šiuos kaltinimus. 

„P. Manafortas teikė informaciją vyriausybei bandydamas vykdyti savo įsipareigojimus bendradarbiauti, – nurodo advokatai. – Jis mano, jog pateikė teisingą informaciją ir nesutinka su tuo, kad pažeidė susitarimą.“

P. Manafortas pagal susitarimą sutiko padaryti kaltės pripažinimo pareiškimą dėl vieno kaltinimo sąmokslu prieš Jungtines Valstijas ir kito kaltinimo trukdžius teisingumui, kad išvengtų antro teismo dėl pinigų plovimo ir nelegalios lobistinės veiklos.

P. Manafortas, kuris D. Trumpo kampanijai dirbo šešis mėnesius 2016 metų viduryje, rugpjūčio mėnesį per atskirą teismą buvo nuteistas dėl aštuonių kaltinimų, susijusių su finansiniu sukčiavimu.

Tačiau tie kaltinimai, kaip ir susitarime dėl atsakovo pareiškimo minimi kaltinimai, yra susiję ne su rinkimų kampanija, o su jo darbu buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui ir jo prorusiškai politinei partijai maždaug 2005–2014 metais.