Pasaulyje

2018.11.26 09:51

Katastrofiškas Šiaurės Kalifornijos gaisras pagaliau suvaldytas

BNS2018.11.26 09:51

Didžiulis miško gaisras, Kalifornijos šiaurėje nusinešęs dešimtis gyvybių ir sunaikinęs tūkstančius namų, pagaliau buvo suvaldytas, sekmadienį pranešė pareigūnai.

Vadinamasis Kemp Kriko gaisras siautėjo daugiau kaip dvi savaites.

Daugiausia aukų per pastarąjį šimtmetį pareikalavęs JAV gaisras nusinešė mažiausiai 85 gyvybes. Dingusių žmonių sąraše šiuo metu yra 249 pavardės. Dingusiųjų pastarosiomis dienomis sumažėjo, nes pareigūnai patvirtino, kad kažkiek šiame sąraše buvusių žmonių yra gyvi.

Komandos vis dar ieško žmonių palaikų tarp nuolaužų ir pelenų.

Gaisras prasidėjo lapkričio 8 dieną po sausros perdžiūvusiose Siera Nevados kalnų prieškalnėse ir greitai apėmė 620 kv. km plotą. Per vieną dieną ugnis sunaikino beveik visą Paradaiso miestą.

Sudegė beveik 19 tūkst. pastatų, daugiausia namų.

Ugniagesiams padėjo tai, kad praėjusią savaitę pirmą kartą nuo gaisro pradžios nemažai palijo. Pirmoji reikšminga Kalifornijos žiemos audra per tris dienas į gaisro rajoną atnešė maždaug 18 cm kritulių.

Pietų Kalifornijoje vis daugiau gyventojų grįžta į rajonus, evakuotus per kitą gaisrą. Darbuotojai atnaujino elektros ir dujų tiekimą, telefono ryšį.

Per šio gaisro piką savo namus buvo palikę 250 tūkst. žmonių. Dvi savaites siautęs gaisras buvo visiškai suvaldytas lapkričio 21 dieną.

Per jį žuvo trys žmonės, buvo sunaikinti 1 643 pastatai, nurodė pareigūnai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.