Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.26 07:21

Pirmadienį Ukrainos parlamentas balsuos dėl karo padėties įvedimo

LRT.lt 2018.11.26 07:21

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (RNBO) sprendimu, šalies prezidentas Petro Porošenka kreipsis į šalies parlamentą su siūlymu šalyje 60-čiai dienų įvesti karo padėtį dėl situacijos Azovo jūroje.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį posėdžiavusi Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (RNBO) dėl situacijos Azovo jūroje vienbalsiai nutarė siūlyti šalies prezidentui 60-čiai parų įvesti šalyje karo padėtį, skelbia Ukrainos naujienų agentūra Unian.

Įgyvendindamas šį RNBO sprendimą, pirmadienį prezidentas P. Porošenka pasiūlymą dėl karo padėties įvedimo teiks Ukrainos parlamentui – Aukščiausiajai Radai, – kuri rinksis į neeilinį posėdį. Rada balsavimu šį pasiūlymą gali priimti arba atmesti. Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad neeilinis Rados posėdis pirmadienį numatytas 16 val. Ukrainos (ir Lietuvos) laiku.

Siūlymas skelbti karo padėtį iškeltas kiek anksčiau sekmadienį vykusio ginkluotų pajėgų vadovybės pasitarimo metu. Prieš RNBO posėdį P. Porošenka pareiškė palaikantis siūlymą dėl karo padėties įvedimo. Pasak jo, po agresijos Azovo jūroje, neatmetama ir Rusijos agresijos sausumoje tikimybė.

P. Porošenka pabrėžė, kad karo padėties įvedimas jokiu būdu nereiškia, jog Ukraina vykdys puolamuosius veiksmus. Prezidento teigimu, karo padėties įvedimas nenumato ir mobilizacijos, „nebūtina būti kovinėje parengtyje“, – P. Porošenką cituoja Unian.

Šalies Nacionalinio banko vadovas savo paskyroje socialiniame tinkle „Telegram“ paskelbė, kad karo padėties įvedimas nepaveiktų bankų veiklos šalyje. Tai jis esą pareiškė RNBO posėdyje. Muitinės tarnyba ruošiasi apriboti galimybes kirsti sieną „kai kurioms“ Rusijos Federacijos gyventojų kategorijoms, tačiau sienos kirtimo režimas Ukrainos piliečiams išliktų nepakitęs, rašoma Unian straipsnyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi