Pasaulyje

2018.11.25 14:53

Rumunijoje pašventinta didžiulė ortodoksų katedra

BNS 2018.11.25 14:53

Dešimtys tūkstančių tikinčiųjų sekmadienį susirinko Bukarešte į didžiulės naujos ortodoksų katedros pašventinimo iškilmes, nepaisant kritikos, kad šventovės statyboms skirtas lėšas buvo galima išleisti vienos skurdžiausių ES valstybių ligoninėms ir mokykloms.

Rumunijos liaudies išgelbėjimo katedros statyba Bukarešte buvo pradėta 2010 metais ir turėtų būti užbaigta tik 2024 metais. Tačiau į sekmadienį surengtas pašventinimo iškilmes, kurioms vadovavo ekumeninis Konstantinopolio patriarchas Bartolomėjus ir Rumunijos patriarchas Danielius, susirinko daugybė tikinčiųjų iš visos šalies.

Skelbiama, kad priešais pastatą netilpę žmonės ceremoniją stebėjo per didelius ekranus už šventovės ribų.

„Tai labai ypatingas renginys. Ir aš tikrai norėjau čia būti, nes katedra simbolizuoja Rumunijos šimtmetį“, kuris bus minimas gruodžio 1 dieną, sakė Bukarešte gyvenantis pensininkas Ionas Duta.

14 tūkst. kvadratinių metrų ploto katedra bus antras aukščiausias pastatas Rumunijoje. Jos pagrindinis bokštas bus 120 metrų aukščio.

Bukarešto centre už didžiulių parlamento rūmų statomoje katedroje tilps net 5 tūkst. žmonių. Iš pradžių buvo planuota, kad statybos kainuos apie 80 mln. eurų. Tačiau išlaidos jau viršijo 110 mln. eurų, o dar kelias dešimtis teks išleisti, kad projektas būtų užbaigtas.

Dėl tokių didžiulių išlaidų šis projektas Rumunijoje yra prieštaringai vertinamas. Vietos patriarchatas teigia, kad Rumunijai „reikia reprezentatyvios nacionalinės katedros, simbolizuojančios žmonių tikėjimą, laisvę ir orumą“.

Apie 88 proc. Rumunijos gyventojų, kurių yra 20 mln., yra ortodoksai.