Pasaulyje

2018.11.25 14:36

Apie 100 sirų po „toksinių dujų“ atakos patyrė kvėpavimo problemų

BNS2018.11.25 14:36

Maždaug šimtas sirų pateko į Alepo ligonines, sekmadienį skelbia valstybinė žiniasklaida ir stebėtojai. Įtariama, kad dieną anksčiau sukilėliai Sirijos režimo kontroliuojamame mieste paleido „toksinių dujų“.

Tuo tarpu sukilėlių aljansas Idlibo regione paneigė, jog yra kaip nors susijęs su tariama ataka.

Valstybinė naujienų agentūrai SANA paskelbė, kad, remiantis atnaujintais sekmadienio duomenimis, užfiksuoti „107 kvėpavimo sutrikimų atvejai“.

O Didžiojoje Britanijoje įsikūrusi nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad medicininės pagalbos prireikė 94 žmonėms, tačiau dauguma jau išrašyta iš ligoninės, o vis dar gydomo 31 vieno žmogaus būklė nėra kritinė.

Vėlų šeštadienio vakarą valstybinė žiniasklaida sukilėlius apkaltino Alepo mieste paleidus toksinių dujų. Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnas Ziadas Hajjas Taha pareiškė, jog „greičiausiai“ buvo panaudotos chlorino dujos.

Agentūros AFP fotografas šeštadienį matė, kaip vienoje Alepo ligoninių suteikiama pagalba vyrams, moterims ir vaikams, kurie patyrė kvėpavimo sunkumų. Kai kurie iš jų sėdėjo, kiti – gulėjo, kvėpuodami per deguonies kaukes.

AFP/Scanpix nuotr.

Alepo miestą kontroliuoja Sirijos vyriausybės režimas, tačiau į vakarus nuo miesto savo bastioną yra įsirengę sukilėliai ir džihadistai.

Tačiau sukilėlių koalicija sekmadienį paneigė, jog yra susijusi su šiuo incidentu.

„Mes, Nacionalinis išlaisvinimo frontas, paneigiame nusikalstamus, melagingus režimo kaltinimus, jog revoliucionieriai į Alepo miestą neva paleido raketų ir visų pirma raketų su chlorino dujomis“, – pareiškė sukilėlių aljansas.

Nuo karo Sirijoje pradžios 2011 metais jau žuvo daugiau kaip 360 tūkst. žmonių, o milijonai žmonių neteko savo namų.

Per tą laiką tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos kovojančias puses ir visų pirma Sirijos režimą ne kartą apkaltino vykdant chemines atakas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.