Pasaulyje

2018.11.22 16:10

J. Kaczynskis sieks teisme įrodyti, kad L. Walesa apšmeižė jį dėl lėktuvo katastrofos

BNS2018.11.22 16:10

Dviem garsioms Lenkijos politinėms figūroms ir nesutaikomiems priešininkams – buvusiam demokratinio judėjimo „Solidarumas“ lyderiui Lechui Walesai ir šalies de facto vadovui Jaroslawui Kaczynskiui – teks akis į akį susitikti teisme.

Valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis J. Kaczynskis kreipėsi į teismą dėl šmeižto, kai buvęs prezidentas L. Walesa savo žinutėse socialiniuose tinkluose apkaltino jį dėl 2010 metais netoli Smolensko Rusijoje įvykusios lėktuvo katastrofos, nusinešusios 96 gyvybes. 

Per tą aviakatastrofą žuvo J. Kaczynskio brolis dvynys – tuometis Lenkijos vadovas L. Kaczynskis, taip pat dešimtys kitų svarbių vyriausybės ir visuomenės veikėjų. 

Vienoje savo žinučių 2016 metais L. Walesa tvirtino, kad J. Kaczynskis, „vedinas bravūros“, telefonu reikalavo nutupdyti lėktuvą tvyrant tirštam rūkui.  

J. Kaczynskis reikalauja, kad L. Walesa pripažintų, jog tai melas, ir sumokėtų 30 tūkst. zlotų (beveik 7 tūkst. eurų). Šiuos pinigus jis žada skirti labdarai.   

J. Kaczynskis ir L. Walesa anksčiau buvo sąjungininkai, tačiau vėliau tapo nesutaikomais priešininkais ir dažnai viešai kivirčijasi. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.