Pasaulyje

2018.11.22 09:43

Saudo Arabija dar kartą įspėjo dėl „raudonos linijos“ peržengimo J. Khashoggio atveju

ELTA 2018.11.22 09:43

Saudo Arabijos užsienio reikalų ministras Adelas al-Jubeiras dar kartą įspėjo neversti atsakomybės kronprincui Mohammedui bin Salmanui dėl žurnalisto Jamalo Khashoggio nužudymo. Taip būtų peržengta „raudona linija“, pareiškė jis trečiadienį britų stočiai BBC.

Anot ministro, kronprincas ir karalius Salmanas atstovauja kiekvienam Saudo Arabijos piliečiui. „Ir mes netoleruosime jokių diskusijų ar kažko, kas juodina mūsų karalių arba mūsų kronprincą“, – pabrėžė jis.

Jau prieš tai A. al Jubeiras interviu vienam Saudo Arabijos laikraščiui įspėjo dėl „raudonos linijos“ peržengimo.

Saudo Arabijos vyriausybę kritikavęs žurnalistas dingo spalio 2-ąją, kai įėjo į Saudo Arabijos konsulatą Stambule. Tik po kelių savaičių, spaudžiama užsienio, vadovybė Rijade pripažino, kad žurnalistas buvo nužudytas Karalystės agentų. JAV Centrinė žvalgybos agentūra (CŽA), anot žiniasklaidos, mano, kad su nusikaltimu susijęs kronprincas.

A. al Jubeiras interviu BBC tai paneigė. „Mes labai aiškiai pareiškėme. Vyksta tyrimas, ir mes nubausime tuos, kas už tai (J. Khashoggio nužudymą) atsakingi“, – sakė jis.

Dėl sąsajų su nužudymu, žinybų duomenimis, Rijade sulaikytas 21 Saudo Arabijos pilietis. 11 jų iki šiol pateikti kaltinimai, penkiems kaltinamiesiems prokuratūra reikalauja mirties bausmės.