Pasaulyje

2013.08.15 21:08

A. Merkel pradėjo rinkimų kampaniją

ELTA2013.08.15 21:08

Žaviame viduramžių miestelyje Zeligenštate netoli Frankfurto Vokietijos kanclerė Angela Merkel pradėjo rinkimų kampaniją šūkiu „Sėkmę pasieksime kartu“.

Žaviame viduramžių miestelyje Zeligenštate netoli Frankfurto Vokietijos kanclerė Angela Merkel pradėjo rinkimų kampaniją šūkiu „Sėkmę pasieksime kartu“.

„Norime jums padėti įgyvendinti svajones“, – kreipėsi A. Merkel į beveik tūkstantį susirinkusių miestelio gyventojų ir svečių, praneša BBC.

Žinia, kad Vokietijos ekonomika antrąjį ketvirtį ūgtelėjo 0,7 proc., sustiprino A. Merkel pozicijas rinkimų kovoje dėl kanclerio posto, kurio dabartinė kanclerė siekia jau trečią kadenciją iš eilės. Jos vadovaujama konservatoriška Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) ir sąjungininkai Bavarijos žemėse – Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) užtikrintai pirmauja reitingų lentelėse.

Apklausų, atliktų instituto „Forsa“, duomenimis, konservatorius palaiko 40 proc. apklaustųjų, centro kairiuosius socialdemokratus (SPD) palaiko 23 proc., o Žaliųjų partiją – 13 proc.

Jei A. Merkel pasisektų išlaikyti tokį pirmavimą, tuomet po rinkimų nereikėtų sudaryti plačios koalicijos su SPD, o užtektų sudaryti koaliciją tik su liberalia Laisvųjų demokratų partija (FDP). Tiesa, kyla abejonių, ar FDP pavyks peržengti būtiną 5 proc. ribą norint patekti į Žemuosius parlamento rūmus.

Rinkimai vyks rugsėjo 22 dieną, o iki jų A. Merkel dalyvaus net 60 kampanijos turo renginių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.