Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.20 20:40

Kabule per mirtininko išpuolį religinėje šventėje žuvo mažiausiai 50 žmonių

BNS 2018.11.20 20:40

Kabule per mirtininko išpuolį religinėje šventėje antradienį žuvo mažiausiai 50 žmonių; šis išpuolis yra tarp daugiausia aukų pareikalavusių atakų, kurios Afganistane buvo įvykdytos šiais metais, pranešė pareigūnai.

Antradienio išpuolis sostinėje buvo įvykdytas po šimtus gyvybių nusinešusios pastarųjų savaičių kruvino smurto bangos visoje karo nualintoje šalyje. Kovotojai intensyvina puolimus suaktyvėjus diplomatinėms pastangoms užbaigti 17 metų trunkantį Afganistano konfliktą.

Per sprogimą pranašo Muhammado gimtadienio minėjime vienoje Kabulo vestuvių salėje dar mažiausiai 72 žmonės buvo sužeisti, sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Wahidas Majrohas (Vahidas Madžrohas). Salėje buvo susirinkę šimtai žmonių, o atakos taikinys buvo religiniai žinovai ir lyderiai.

Religinių studijų lektorius Mohammadas Hanifas sakė, kad kurtinamas sprogimas nugriaudėjo tuo metu, kai buvo recituojamos Korano ištraukos. Pasak jo, po sprogimo sausakimšoje salėje kilo chaosas.

„Daugiau kaip 60 ar 70 žmonių mirė kankinio mirtimi“, – naujienų agentūrai AFP sakė 31 metų M. Hanifas, kuris pats nenukentėjo. Jis kalbėjo prie Italijos nevyriausybinės organizacijos „Emergency“ traumų gydymo centro.

Šalies prezidentas Ashrafas Ghani trečiadienį paskelbė nacionalinio gedulo dėl šios atakos aukų diena. Pačią ataką savo pareiškime jis pavadino „neatleistinu nusikaltimu“.

Atsakomybės už sprogimą kol kas niekas neprisiėmė, bet atsakomybę už pastarojo meto mirtininkų išpuolius Kabule buvo pripažinusi džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“. Šalies sostinė jau tapo civiliams pavojingiausia vieta visoje šalyje.

Talibanas žinute per programėlę „WhatsApp“ pasmerkė antradienio ataką.

Pranašo Muhammado gimimo metinės yra viena svarbiausių dienų islamo kalendoriuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi