Pasaulyje

2018.11.20 18:23

Policininko užpuolimas Briuselyje tiriamas kaip teroristinė ataka

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.20 18:23

Briuselyje antradienį užpuolikas peiliu sužeidė policijos pareigūną. Išpuolis įvyko prie pagrindinės policijos nuovados Belgijoje lankantis Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui. Belgijos prokuratūra pradėjo tirti policininko užpuolimą Briuselyje kaip „mėginimą nužudyti teroristiniais tikslais“. Tai antradienį pranešė naujienų agentūra „Belga“, remdamasi žinybos atstovais.

„Mes kol kas negalime tiksliai nustatyti užpuoliko motyvų. Jis dar nebuvo apklaustas, bet, pasak mačiusiųjų, buvo girdėti, kad jis sušuko „Allahu Akbar“, – cituoja agentūra prokuratūros atstovą.

Anksčiau laikraštis „La Derniere Heure“ pranešė, kad užpulti policininką antradienį Belgijos sostinėje galėjo islamo ekstremistas. Šalies vidaus reikalų ministras Janas Jambonas pareiškė, jog teisėsaugos institucijos neturi duomenų, kad užpuolikas susijęs su teroristais.

Policininko kolegos ėmė šaudyti į užpuoliką ir taip jį sustabdė, gyvybei pavojus negresia. Vietos žiniasklaida teigia, kad užpuolikas šaukė islamistinius šūkius.

Su valstybiniu vizitu Belgijoje viešintis Prancūzijos prezidentas lankysis liūdnai pagarsėjusiame Briuselio Molenbeko rajone, iš kurio buvo kilę džihadistai, 2015-ųjų lapkritį surengę žudynes Paryžiuje. Tuomet žuvo 130 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.