Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.19 12:29

Prancūzijoje tęsiasi aštrūs protestai dėl kuro kainų

Prognozuojama, kad Prancūzijoje pirmadienį tęsis protestai prieš didesnes degalų kainas. Nors sekmadienį protestai buvo mažesni nei šeštadienį, tačiau skaičiuojama, kad įvairiose šalies vietose protestavo apie 50 tūkst. žmonių, kai kur protestuotojai susirėmė su policija. Sužeista per 400 žmonių, tarp jų –  30 pareigūnų. 

Prancūzijos vyriausybė, nepaisydama masinių protestų prieš planuojamą dyzelino ir benzino akcizo kėlimą, neketina atsisakyti savo planų. Ministras pirmininkas Edouard`as Philipp`as sekmadienio vakarą televizijos stočiai „France 2“ sakė, kad vyriausybė išgirdo žmonių nepasitenkinimą, kuris buvo pareikštas per judėjimo „Geltonosios liemenės“ protesto akcijas. Tačiau „kursas yra geras, ir mes jo laikysimės“. Vis dėl to vyriausybė, pasak premjero, „neabejotinai galėtų jį daug geriau paaiškinti“.

Normandijoje sekmadienį ant kelių liepsnojo padangų, medinių padėklų krūvos. Nors sekmadienį protestuotojų į Prancūzijos gatves išėjo mažiau žmonių nei pirmąją dieną, tačiau susirėmimai su policija nesiliovė iki pat vakaro.

Nors daugelyje vietų protestai taikūs, sužeistųjų skaičius sekmadienį perkopė 400. 

Dėl ryškių rūbų „geltosiomis liemenėmis“ praminti protestuotojai piktinasi padidintu kuro mokesčiu ir bendrai mažėjančia jų perkamąja galia.

Vyriausybės atstovai sako žinoję apie žmonių nepasitenkinimą, tačiau tvirtina privalą transformuoti Prancūzijos ekonomiką ir siekti, kad ji būtų mažiau priklausoma nuo naftos.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės pasakojime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi