Pasaulyje

2018.11.19 07:33

Th. May šią savaitę pavadino kritine „Brexito“ deryboms

Didžiojoje Britanijoje kilus politinei krizei, premjerė Theresa May artimiausiomis dienomis ketina grįžti į Briuselį tęsti derybų dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Praėjusią savaitę pranešus apie pasiektą pirminį susitarimą su Briuseliu, tam nepritardami atsistatydino keli Jungtinės Karalystės ministrai.

Sekmadienį kalbėdama televizijos eteryje Th. May teigė, kad vyks į Briuselį, kur susitiks su Europos Komisijos primininku Jeanu Claude`u Junckeriu. Ji šią savaitę pavadino kritine „Brexito“ deryboms. Ši savaitė taip pat kritinė Th. May vyriausybės lyderės postui. Maištaujantys euroskeptiški konservatorių partijos nariai renka parašus nepasitikėjimo balsavimui. Nors viešai nepasitikėjimą premjerei išreiškė vos daugiau nei 20 konservatorių, manoma, kad šią savaitę gali būti pasiektas reikiamas 48 parašų skaičius.

Pati Th. May teigė, kad naujo konservatorių lyderio rinkimai įneštų dar daugiau chaoso į išstojimo procesą, bet nepakeistų nei sutartų išstojimo sąlygų, nei konservatorių turimo parlamentarų skaičiaus.