Pasaulyje

2018.11.18 22:43

Derybos dėl Estijos vyriausybės išsaugojimo baigėsi be rezultatų

BNS2018.11.18 22:43

Sekmadienį keturias valandas trukusios Estijos centro partijos derybos su kitomis dviem valdančiosios koalicijos partijomis – Socialdemokratų ir „Isamaa“ (Tėvynės) – dėl vyriausybės išsaugojimo baigėsi be rezultatų, pranešė premjeras Juris Ratas.

„Derybos bus pratęstos pirmadienį. Mes vis dar tikimės susitarti“, – žurnalistams sakė Centro partijai vadovaujantis J. Ratas.

Penktadienį Estijos vyriausybės vadovas pripažino krizę valdančiojoje koalicijoje.

Tai jis pranešė netrukus po to, kai Socialdemokratų partijos pirmininkas Jevgenijus Osinovskis paragino premjerą atleisti teisingumo ministrą Urmą Reinsalu, konfliktą koalicijoje išprovokavus priešpriešai dėl paramos Jungtinių Tautų susitarimo migracijos klausimu. U. Reinsalu palikti postą atsisakė.

Pasibaigus sekmadienio deryboms, „Isamaa“ partijos pirmininkas Heliras Valdoras Sederis pareiškė, jog ir toliau laikosi nuomonės, kad Estija neturėtų prisijungti prie šio JTO susitarimo. Kartu jis pasisakė už tolesnes derybas dėl valdančiosios koalicijos išsaugojimo.

Tuo tarpu socialdemokratų lyderis po derybų nebereikalavo teisingumo ministro pasitraukimo.

Estijoje baiminamasi, kad šio pakto pasirašymas gali sukelti imigracijos antplūdį, o prezidentė Kersti Kaljulaid išreiškė apgailestavimą dėl vyriausybės atsisakymo jį pasirašyti ir išreiškė nuomonę, kad juo gali būti pasinaudota jau prasidėjusiame priešrinkiminiame maratone.

Jungtinių Tautų susitarimo dėl migracijos pasirašymas planuojamas gruodį Maroke numatytoje specialioje tarptautinėje konferencijoje.

Šį paktą kritikavo bei apie ketinimus jį ignoruoti jau pareiškė JAV, Lenkija, Vengrija, Bulgarija, Čekija, Austrija ir kai kurios kitos valstybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.