Pasaulyje

2018.11.18 18:21

E. Macronas: Prancūzija ir Vokietija privalo pasaulį vesti taikos keliu

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.18 18:21

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį Berlyne kartu su Vokietijos lyderiais minėdamas karo aukų atminimą pabrėžė, kad daugiau Europoje niekada nebegali kilti karų, o Vokietija ir Prancūzija yra atsakingos už taikos išsaugojimą ne tik žemyne, bet ir visame pasaulyje. 

Pirmą kartą kreipdamasis į Vokietijos Bundestago narius jis tikino, kad Europa privalo stiprėti ir tapti labiau savarankiška, jog išpildytų savo pareigą ir padėtų išvengti chaoso tarptautiniuose santykiuose.

„Europa ir taip pat Vokietijos ir Prancūzijos duetas privalo neleisti pasauliui nukrypti į chaosą ir vesti jį taikos keliu. Būtent todėl Europa privalo būti stipresnė, labiau savarankiška, nes jei ji nesugebės atlikti savo vaidmens, ji taps kitų galių žaislu“, – sako E. Macronas.

Vėliau jis jau antrą kartą šią savaitę susitiko su kanclere Angela Merkel, kuri taip pat pabrėžė dvišalių santykių ir Europos lyderystės svarbą.

Analitikai tvirtina, kad tokiais simboliniais susitikimais abiejų valstybių lyderiai demonstruoja vienybę prieš augantį populizmą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt