Pasaulyje

2018.11.18 15:20

Floridos gubernatoriaus rinkimuose demokratas pripažino pralaimėjimą respublikonui

BNS2018.11.18 15:20

Demokratas Andrew Gillumas šeštadienį paskelbė, jog pripažįsta pralaimėjęs atkaklią rinkimų kovą dėl Floridos gubernatoriaus posto respublikonui Ronui DeSantisui, bet pažadėjo kovoti, kol laimės rinkimus.

A. Gillumas, kuris siekė tapti pirmuoju juodaodžiu šios valstijos gubernatoriumi, anksčiau žadėjo nesitraukti, kol bus suskaičiuoti visi iki vieno balsai.

Galiausiai balsus teko perskaičiuoti, o rezultatai turi būti paskelbti iki sekmadienio termino. Taip pat perskaičiuojami Floridos rinkimų į Senatą, kuriuose varžosi kadenciją baigiantis gubernatorius Rickas Scottas ir dabartinis demokratų senatorius Billas Nelsonas, balsai.

„Noriu pasveikinti @RonDeSantisFL tapus naujuoju puikiosios Floridos valstijos gubernatoriumi“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė A. Gillumas.

„Mes kovosime toliau. Toliau dirbsime. Ir galiausiai, tikiu, laimėsime. Aš labai dėkingas kiekvienam iš jūsų“, – sakė jis.

Floridoje lapkričio 6 dienos kadencijos vidurio rinkimų kova buvo viena atkakliausių šalyje.

„Galiu pasakyti jums, kad tai buvo mūsų gyvenimo kelionė“, – sako A. Gillumas vaizdo įraše, kuris buvo paskelbtas socialiniame tinkle „Facebook“. Įraše matoma ir jo žmona R. Jai.

Rinkimų į Senatą neoficialūs rezultatai rodo, kad B. Nelsonas nuo R. Scotto atsilieka maždaug 12,6 tūkst. balsų – 0,15 procentinio punkto. Iš viso buvo atiduota daugiau kaip 8,2 mln. balsų.

Dėl tokios mažos persvaros rankomis buvo perskaičiuojami problemiški balsalapiai.

Rezultatai turi būti patvirtinti antradienį.

D. Trumpas ne kartą teigė, kad Floridos rinkimus temdė balsų klastojimas, bet valstijos ir vietos pareigūnai sakė, kad nėra jokių įstatymų pažeidimų įrodymų.

Kaimyninėje Džordžijos valstijoje demokratė Stacey Abrams, siekusi tapti pirmąja šalyje juodaode gubernatore moterimi, pripažino pralaimėjimą respublikonui Brianui Kempui, Džordžijos valstijos sekretoriui. Pastarojo persvara yra tik maždaug vienas procentinis punktas.

S. Abrams svarstė galimybes imtis tolesnių teisinių veiksmų, bet jos teisinė našta būtų buvusi itin sunki.

Penktadienį sakydama pralaimėjimo pripažinimo kalbą ji paminėjo ilgas eiles prie rinkimų apylinkių, kuriose tekdavo laukti po kelias valandas, tūkstančius prieš rinkimus įšaldytų rinkėjų registracijų ir uždarytas rinkimų apylinkes.