Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.18 13:00

Prancūzijoje per protestus dėl degalų kainų sužeista daugiau kaip 400 žmonių

ELTA 2018.11.18 13:00

Prancūzijoje per šeštadienį dieną ir naktį vykusius protestus dėl degalų kainų augimo sužeista daugiau kaip 400 žmonių. 14 iš jų sužaloti sunkiai, vienas žmogus žuvo.

Tarp 409 sužeistų žmonių – 28 policijos, karo policijos ir ugniagesių komandos nariai. 

Prancūzijos vidaus reikalų ministro Christophe`o Castanerio teigimu, apie 288 tūkst. žmonių šeštadienį dalyvavo protestuose 2 034 vietose visos šalies mastu. Apytikriai 3 500 žmonių tęsė protestus naktį į sekmadienį.

Reikšdami pasipiktinimą dėl degalų kainų augimo, žmonės blokavo žiedines sankryžas, didžiuosius greitkelius ir pagrindines gatves. Kai kurie vairuotojai bandė prasibrauti pro barikadas. 

Tragiškas incidentas įvyko šeštadienio rytą Savojoje, Prancūzijos pietryčiuose. Vienai moteriai, vežusiai savo dukterį pas gydytoją, mėginus pravažiuoti pro protestuotojų užtvaras, demonstrantai ėmė stabdyti automobilį ir daužyti jo kapotą. Supanikavusi vairuotoja važiavo toliau ir mirtinai sužalojo 63 metų amžiaus moterį.

„Praėjusi naktis buvo nerami“, – sakė ministras ir pridūrė, kad „tarp kai kurių protestuotojų kilo peštynės, o kai kuriose vietose būta daug alkoholio, lėmusio idiotišką elgesį“. 

Policija iš viso apklausė 282 protestuotojus, 73 iš jų – nakties metu, 157 buvo suimti. 

Pasak ministro, protestų organizatoriai ragino sekmadienį tęsti protestus. 

Masinės protesto akcijos prieš benzino ir dyzelino kainų augimą šeštadienį anksti rytą prasidėjo visoje Prancūzijos teritorijoje. Jų iniciatoriai – šalies gyventojai, taip pat profsąjungos ir politinės partijos.

Anksčiau Prancūzijos vyriausybė pranešė, kad nuo ateinančių metų sausio 1 d. benzino kaina išaugs 3 centais, o dyzelinas pabrangs 6,5 cento.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi