Pasaulyje

2018.11.17 15:12

Prancūzijoje protesto akcijos prieš dideles degalų kainas pareikalavo aukų, nukentėjo 47 žmonės

Prancūzijos vyriausybė šeštadienį susidūrė su naujos kartos nepolitiniu, bet visos šalies masto protestu, nukreiptu prieš smarkiai išaugusias degalų kainas. Ši gamtosaugos idėjomis paremta prezidento Emmanuelio Macrono valdžios politika labiausiai nepatinka Prancūzijos provincijų gyventojams. Per protestą žuvo mažiausiai 1 žmogus, dar keli patyrė traumas.

Prancūzijoje protesto akcijos prieš dideles degalų kainas pareikalavo aukų. Tai šeštadienį pranešė šalies vidaus reikalų ministras Christophe`as Castaneras.

Prancūzijoje šeštadienį per protesto akcijas prieš degalų kainų augimą nukentėjo mažiausia 47 žmonės. Tai pranešė televizijos kanalas BFM, remdamasis šalies Vidaus reikalų ministerija. Žinybos duomenimis, trijų nukentėjusiųjų būklė yra kritinė.

Incidentas įvyko šeštadienio rytą Savojoje, Prancūzijos pietryčiuose. Vienas automobilis mėgino pravažiuoti pro protestuotojų užtvaras. Demonstrantai ėmė stabdyti automobilį ir daužyti jo kapotą. Pasak transporto priemonės vairuotojos, vietos gyventojos, vežusios savo dukterį pas gydytoją, tuo metu ją apėmė panika, ir ji, ištikta šoko, važiavo toliau ir mirtinai sužalojo vieną iš protestuotojų. Automobilio savininkė sulaikyta.

Radijo stoties „France Info“ duomenimis, Azbruko mieste Prancūzijos šiaurėje du manifestantai patyrė traumas, kai ant jų užvažiavo furgonas, kurį jie mėgino sustabdyti.

Įvairių incidentų užfiksuota ir daugelyje kitų Prancūzijos regionų. Naujausiais VRM duomenimis, policijos darbuotojai už tvarkos pažeidimus sulaikė 24 manifestacijų dalyvius. Protesto akcijose dalyvauja 124 tūkstančiai žmonių.

Protestai ir blokados Prancūzijos keliuose yra masiniai. Šalies policija sutrikusi, nes judėjimas, pasivadinęs „Geltonosiomis liemenėmis“, o tokias privalo turėti visi vairuotojai, neturi jokio konkretaus vado, ir daugiausia yra organizuojamas socialiniuose tinkluose. Tai reiškia, kad daugeliu atvejų jokių oficialių paraiškų protestams nebuvo pateikta, o pirmieji protestuotojai pasirodė Prancūzijos keliuose dar ketvirtadienio vakarą.

Nemaža dalis protesto dalyvių piktinasi, kad miestų elitas nesupranta, jog automobilis provincijoje - jokia prabanga.

Kita vertus ir miestų, tiksliau priemiesčių gyventojai visai nesižavi vyriausybės pasiūlytomis simbolinėmis 1000 ar 2000 eurų nuolaidomis tiems, kurie sutiktų keisti senesnius, dažniausiai dyzelinius automobilius į naujus ekonomiškesnius.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko pasakojime.