Pasaulyje

2018.11.17 12:07

Per pražūtingą Kalifornijos gaisrą dingusių žmonių skaičius perkopė 1 000

Per vieną pražūtingiausių gamtinių gaisrų Kalifornijos valstijos istorijoje dingusių žmonių skaičius viršijo 1 000, penktadienį pranešė pareigūnai, o gelbėtojai aptiko dar aštuonių žuvusiųjų palaikus.

Bjuto apygardos šerifas Kory Honea sakė, kad dingusiųjų skaičius nuo 631 išaugo iki 1 011. Jis nurodė, kad informacija atnaujinta gavus daugiau pranešimų apie dingusius žmones ir gelbėtojams patikrinus pagalbos skambučius, kurių buvo sulaukta, kai lapkričio 8-ąją įsiplieskė gaisras.

Pareigūnams radus dar aštuonių aukų palaikus, bendras žuvusiųjų skaičius dabar siekia 71.

Dar 3 žmonės žuvo per pietų Kalifornijoje įsiplieskusį gaisrą.

K. Honea pabrėžė, kad dingusiųjų sąrašas nuolat kinta, bet tai nereiškia, kad visi jame esantys asmenys laikomi žuvusiais.

„Noriu, kad suprastumėte, jog tai yra dinamiškas sąrašas, – pridūrė šerifas. – Informacija, kurią jums pateikiu, yra neapdorota, ir esama tikimybės, kad sąraše kai kurie vardai kartojasi.“

Kalifornijoje renkami DNR duomenys, kad būtų galima nustatyti milžiniškas teritorijas nusiaubusio gaisro aukų tapatybę. Savaitgalį valstijoje lankysis prezidentas Donaldas Trumpas. Nuo ugnies siautulio teko gelbėti ne tik žmones, bet ir gyvūnus. 

Malibu safario parke buvo galima ne tik pasigėrėti egzotiškais gyvūnais, bet ir paragauti Kalifornijos avynų – tuo jis skiriasi nuo kitų safario parkų. Dabar pramogas teks atidėti – ugnis pasiglemžė kelis šimtus pastatų, nuniokojo apie 40 tūkst. ha miškais apaugusių kalvų ir kanjonų, evakuota apie 200 tūkst. žmonių. 

Per pastaruosius porą metų Kalifornija išgyveno du baisiausius gaisrus per savo istoriją, ekspertai sako, kad didžiąja dalimi dėl to kalta Jungtinių Valstijų vakaruose užsitęsusi sausra.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės ir Sauliaus Masalsko pasakojime.