Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.12 21:37

Lenkiją nusiaubė naktį praūžę viesulai

Šiaurės vakarų Lenkijoje šiąnakt praūžusi audra nuniokojo daugiau nei 100 pastatų, pareikalavo ir žmonių gyvybių. Lenkijoje audros siaučia visą liepos mėnesį, šįkart užfiksuoti ir susidarę tornadai.    

Šiaurės vakarų Lenkijoje šiąnakt praūžusi audra nuniokojo daugiau nei 100 pastatų, pareikalavo ir žmonių gyvybių. Lenkijoje audros siaučia visą liepos mėnesį, šįkart užfiksuoti ir susidarę tornadai.

Kujavijos pamario ir Didžiosios Lenkijos vaivadijas užklupusi audra plėšė stogus, vertė medžius. Žuvo 60 metų žmogus, 10 sužeista. Iš viso apgadinta daugiau nei 100 pastatų, pusė iš jų – gyvenamieji namai. Regionas liko be elektros. Ne tik stiprus lietus ir vėjas niokojo šiaurės vakarų Lenkiją. Praūžė ir du tornadai.

Nuniokota 400 hektarų Tucholos miško. Baiminamasi, kad audra galėjo užklupti grybus ir uogas miške rinkusius žmones.

„Pirmiausia buvo audra, keletą kartų sugriaudėjo, vėliau išsisklaidė. Pasakiau, štai, audra baigėsi, eikime į mišką pasirinkti grybų, pasigaminsime pietų. Išėjome ir staiga atūžė tornadas, neturėjome kur slėptis“, – kraupiais prisiminimais dalijosi vyriškis.

„Pamačiau virš miško sūkurį, kuriame – daiktų dalys. Viskas nurimo, miškas pradėjo kristi. Kai pamačiau, kad artėja prie mūsų namų, su šeima nuskubėjome į rūsį, pasislėpėme ir laikėme garažo duris, jas iš mūsų rankų išplėšė, liko tik rankena“, – taip nuo stichijos gynėsi kitas lenkas su šeima.

Kol kas žala tik skaičiuojama. Daugelyje vietų keliai neišvažiuojami. Gelbėjimo darbai šiandien tęsiami – prie profesionalių ugniagesių prisidėjo ir savanorių brigados. Vos prieš kelias dienas Lenkijos finansų ministerija skyrė išmokas nukentėjusiems nuo audrų liepos mėnesį. Turėtų būti išmokėta beveik pusantro milijono litų. Iš viso apgadinta daugiau nei pusantro tūkstančio pastatų, žala skaičiuojama 13 vaivadijų. Labiausiai nuniokoti pietų ir šiaurės rytų regionai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi