Pasaulyje

2018.11.16 08:37

Teismas: likę gyvi raudonųjų khmerų lyderiai kalti dėl Kambodžoje vykdyto genocido

ELTA 2018.11.16 08:37

Du aukšti raudonųjų khmerų – Kambodžos karinio komunistinio režimo – lyderiai pripažinti kaltais dėl savo indėlio į 1975–1979 metais režimo vykdytą genocidą ir nuteisti kalėti iki gyvos galvos. Tokį nuosprendį penktadienį paskelbė Jungtinių Tautų (JT) remiamas karo nusikaltimų tribunolas.

„Teisėjų kolegija... nustatė, kad Nuon Chea atsakingas dėl visų nusikaltimų, – per teismo posėdį sakė jam pirmininkavęs teisėjas Nilas Nonnas. – Į juos įeina genocidas“, vykdytas prieš musulmonus čamus ir etninius vietnamiečius.

„Teisėjų kolegija Nuon Chea skiria įkalinimo iki gyvos galvos bausmę“, – teigė jis.

Buvęs valstybės vadovas Khieu Samphanas pripažintas kaltu dėl kaltinimų etninių vietnamiečių genocidu ir taip pat kalės iki gyvos galvos, nurodė teismas.

Tiek Nuon Chea, tiek Khieu Samphanas šiuo metu jau atlieka laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes, kurios jiems skirtos už nusikaltimus žmogiškumui, praneša BBC.

Skaičiuojama, kad žiauraus režimo valdymo laikotarpiu žuvo apie 2 mln. žmonių. Nemaža jų dalis mirė nuo fizinio išsekimo arba buvo nužudyti juos apkaltinus valstybės priešais.