Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.15 14:56

Sąmyšis Jungtinės Karalystės vyriausybėje: tęsiasi atsistatydinimai dėl „Brexito“

LRT.lt 2018.11.15 14:56

Ketvirtadienį apie atsistatydinimą paskelbė du Jungtinės Karalystės kabineto ministrai: „Brexito“ ministras Dominicas Raabas ir ministrė darbui ir pensijoms Eshter McVey. Atsistatydino ir jaunesnysis ministras Šiaurės Airijos reikalams Shaileshas Vara, jaunesnioji „Brexito“ ministrė Suella Braverman bei du parlamento sekretoriai ministerijose: Anne-Marie Trevelyan (švietimo) ir Ranilas Jayawardena (teisingumo), praneša „Reuters“.

Pranešama, kad D. Raabas atsistatydino protestuodamas prieš premjerės Theresos May suderėtą „Brexito“ sutartį.

„Apgailestaudamas turiu pasakyti, kad po vakarykščio vyriausybės susitikimo dėl „Brexito“ sutarties, turiu atsistatydinti“, – savo „Twitter“ paskyroje paskelbė D. Raabas.

Jo teigimu, Th. May planas kelia grėsmę Jungtinės Karalystės integralumui, rašoma naujienų agentūros „Reuters“ pranešime.

Maždaug valandą anksčiau apie savo atsistatydinimą paskelbė ir JK jaunesnysis ministras Šiaurės Airijos reikalams S. Vara, skelbia „Reuters“.

Šis savo atsistatydinimą grindė tuo, kad premjerė Th. May susidurs su iššūkiu užtikrinti paramą „Brexito“ sutarčiai parlamente.

LRT.lt primena, kad S. Vara yra „Brexito“ priešinikas ir palaikė kampaniją už tai, kad JK liktų ES nare. Atsistatydinimo pareiškime S. Vara kritikavo pasiektą „Brexito“ susitarimą, teigdamas, kad jį patvirtinus, neiašku, kiek laiko JK liktų „pakibusi“ tarpinėje būsenoje, kai formaliai jau nebebūdama ES nare, JK vis dar turės laikytis ES teisės ir taisyklių, kurioms pati įtakos nebeturės.

Vėliau apie atsistatydinimą „Twitter“ paskyroje paskelbė ir ministrė darbui ir pensijoms konservatorė Eshter McVey. Kad atsistatydina, pranešė ir jaunesnioji „Brexito“ ministrė S. Braverman. Vėliau pranešta, kad atsistatydino ir dar bent du parlamento sekretoriai ministerijose: Anne-Marie Trevelyan (švietimo) ir Ranilas Jayawardena (teisingumo).

Šiuo metu premjerė Th. May atsakinėja į klausimus Jungtinės Karalystės parlamente. Reuters praneša, kad dalis parlamentarų gali siekti pareikšti nepasitikėjimą premjere.

Didžiosios Britanijos vyriausybė trečiadienį pritarė ankstesnę dieną su Europos Sąjunga suderintam „Brexit“ sutarties projektui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi