Pasaulyje

2018.11.14 20:36

Th. May antro „Brexito“ referendumo nebus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.11.14 20:36

Jungtinės Karalystės ministrų kabinetas trečiadienį posėdyje svarstė, ar pritarti „Brexito“ susitarimo juodraščiui. Jis numato, kad nebūtų atkurta fizinė siena tarp Šiaurės Airijos ir Airijos. Šis klausimas kėlė bene daugiausia aistrų, o kai kurie Jungtinės Karalystės ministrų kabineto nariai susitarimui nepritaria.

Žiniasklaidos teigimu, atsistatydinti ketina mažiausiai du ministrai. Tačiau britų premjerė Theresa May, kalbėdama parlamente dar prieš posėdį, sakė, kad bus pasiektas šaliai naudingas susitarimas.

„Esu įsitikinusi, kad šis susitarimas mus gerokai priartina prie to, už ką britai balsavo referendume. Mes susigrąžinsime sienų kontrolę, patys spręsime dėl savo įstatymų ir pinigų. Taip pat pasitrauksime iš bendros žvejybos ir žemės ūkio politikos. Kartu apsaugosime darbo vietas, užtikrinsime saugumą ir Jungtinės Karalystės integralumą. 

Nerengsime dar vieno referendumo, neignoruosime britų sprendimo. „Brexitas“ bus įgyvendintas ir Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą kitų metų kovo 29 dieną“, – sakė premjerė.

Airijos ministras pirmininkas teigė, kad Europos Sąjungos viršūnių susitikimas dėl „Brexito“ gali būti surengtas lapkričio 25 dieną.