Pasaulyje

2018.11.14 21:30

NATO po incidento Skandinavijoje užsiminė apie GPS signalų blokavimo pavojų

BNS2018.11.14 21:30

NATO trečiadienį paskelbė, kad vertina bet kokius veiksmus, susijusius su Pasaulinės padėties nustatymo sistemos (GPS) signalų blokavimu, kaip pavojingus ir neatsakingus.

„Atsižvelgiant į tai, kad GPS naudojamas taikiems tikslams, tokių trikdžių sukėlimas yra pavojingas, destruktyvus ir neatsakingas“, – sakoma Aljanso atstovės Oanos Lungescu pareiškime.

Jam taip pat pažymima, kad Norvegija „nustatė, kad Rusija atsakinga už GPS signalų sutrikdymą Kolos pusiasalyje, kai vyko (Aljanso) pratybos „Trident Juncture“.

„Suomija išreiškė susirūpinimą dėl galimų trikdžių sukėlimo atvejų Laplandijoje“, – pažymėjo Aljanso atstovai.

Antradienį Oslas tiesiogiai apkaltino Rusiją blokavus šios sistemos signalus Norvegijos šiaurėje, kai ten spalio mėnesį ir lapkričio pradžioje vyko didelės NATO pratybos.

Kiek anksčiau NATO vadovas Jensas Stoltenbergas komentuodamas situaciją pabrėžė, jog „vis dažniau naudojami kibernetinių atakų metodai“ ir patikino, kad Aljansas „vertina šiuos klausimus itin rimtai“.

Kaip neseniai pažymėjo suomių premjeras Juha Sipila, šiuo „kišimusi buvo siekiama pademonstruoti gebėjimą imtis tokių veiksmų“. Jis taip pat užsiminė, kad už tai gali būti atsakinga Maskva.

Rusija pirmadienį tokius kaltinimus atmetė ir pareiškė, kad jie „neturi pagrindo“.

„Mums nieko nežinoma apie tai, kad Rusija kaip nors paveikė GPS sistemų veikimą. Apie tai reikia klausti ekspertų ar Gynybos ministerijos“, – žurnalistams sakė Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Dabar tendencinga kaltinti Rusiją visomis mirtinomis ir kitomis nuodėmėmis. Paprastai šie kaltinimai neturi pagrindo“, – pridūrė Kremliaus pareigūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt