Pasaulyje

2018.11.14 13:44

Kremlius kritiškai vertina JAV nenuspėjamumą prezidentaujant D. Trumpui

ELTA 2018.11.14 13:44

Kremlius trečiadienį išsakė kritiką dėl JAV „nenuspėjamumo“ valdant Donaldo Trumpo administracijai ir pažymėjo, kad tai kelia „didelį visuotinį susirūpinimą“.

„Faktas, kad Amerika pastaruoju metu tapo nenuspėjama, niekam nėra paslaptis“, – sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. 

„Toks nenuspėjamumas iš didžiausios šalies, galingiausios ekonomikos pasaulyje, yra didelį visuotinį susirūpinimą keliantis klausimas“, – pridūrė D. Peskovas.

Tokie D. Peskovo komentarai pasirodė likus dviem savaitėms iki JAV prezidento D. Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimo akis į akį Argentinoje. JAV ir Rusijos prezidentų derybos planuojamos lapkričio mėnesio pabaigoje Argentinoje vyksiančiame G20 šalių susitikime.

Jungtinėms Amerikos Valstijoms neseniai pagrasinus Rusijai naujomis sankcijomis dėl buvusio dvigubo agento Sergejaus Skripalio apnuodijimo, abiejų šalių santykiai pasiekė naujas žemumas. 

„Nepripažįstame šių vienašališkų suvaržymų ir laikome juos neteisėtais“, – apie sankcijas sakė D. Peskovas ir pridūrė, kad jos tik „dar labiau komplikuos JAV ir Rusijos santykius“.