Naujienų srautas

Pasaulyje2018.11.14 14:14

Atsistatydino Izraelio gynybos ministras A. Liebermanas

LRT.lt, BNS 2018.11.14 14:14

Izraelio gynybos ministras Avigdoras Liebermanas trečiadienį pareiškė, kad atsistatydina dėl nesutarimų su premjeru Benjaminu Netanyahu paliaubų Gazos ruože klausimu, praneša DW. Šis ministro žingsnis gali vesti prie priešlaikinių parlamento rinkimų.

„Tai, kas nutiko vakar – paliaubos ir procesas su „Hamas“ – yra pasidavimas terorui. Kitos reikšmės nėra“, – pareiškė A. Liebermanas žurnalistams.

„Dabar kaip valstybė perkame trumpalaikę ramybę, o jos kaina bus didžiulė ilgalaikė žala nacionaliniam saugumui“, – pridūrė jis.

A. Liebermanas taip pat paragino surengti pirmalaikius rinkimus.

„Turėtume sutarti dėl rinkimų datos kaip įmanoma greičiau“, – sakė jis žurnalistams, griežtai kritikuodamas paliaubų Gazos Ruože susitarimą.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu anksčiau trečiadienį teisino savo sprendimą sutikti su ugnies nutraukimu Gazos Ruože po didžiausios nuo 2014 metų eskalacijos.

„Nepaprastosios situacijos atvejais, kai priimami saugumui itin svarbūs sprendimai, visuomenė negali visuomet žinoti aplinkybių, kurias reikia nuslėpti nuo priešo“, – sakė jis per Izraelio įkūrėjo Davido Ben Guriono pagerbimo ceremoniją.

„Mūsų priešai maldavo ugnies nutraukimo ir labai gerai žinojo, kodėl“, – pridūrė jis.

Šį susitarimą kritikavo B. Netanyahu vyriausybės nariai ir netoli Gazos Ruožo gyvenantys izraeliečiai, kurie nori, kad būtų imtasi tolesnių veiksmų prieš šią palestiniečių teritoriją valdantį islamistų judėjimą „Hamas“.

LRT.lt primena, kad po antradienį vykusio Izraelio vyriausybės pasitarimo premjero B. Netanyahu kabinetas išplatino pareiškimą, jog ministrai vienbalsiai pritarė paliauboms, kurias palestiniečių grupuotės pasiūlė tarpininkaujant Egiptui.

A. Liebermano kabinetas atsakydamas paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, jog „tariama parama atakų Gazos ruože nutraukimui yra melagingos naujienos“, rašo DW.

Prieštaraujantys paliauboms pareiškė ir dar keturi Izraelio ministrai.

Tačiau tai ne vienintelis klausimas, kuriuo išsiskyrė gynybos ministro ir premjero nuomonės, primena DW. A. Liebermanas prieštaravo tam, kad B. Netanyahu įsileidžia į Gazą grynųjų pinigų srautus iš Kataro, nepritarė karinės prievolės įstatymui.

A. Liebermanui pasitraukus iš ministro posto, valdančiąją koaliciją gali palikti jo vadovaujama partija „Mūsų namai – Izraelis“ (Yisrael Beiteinu), parlamente turinti penkias vietas. Tuomet B. Netanyahu valdančioji koalicija turtėtų vos vieno balso daugumą parlamente.

Tiesa, būta gandų, kad pirmalaikių rinkimų nori ir B. Netanyahu. Kalbėta, kad jie galėtų įvykti 2019 m. lapkritį. Atsistatydindamas A. Liebermanas užbėgo tam už akių ir gali paskatinti protestus reikalaujant, kad vyriausybė sugriežtintų poziciją teroristų grupuotės Hamas atžvilgiu. Dešiniosios pakraipos A. Liebermano partija „Mūsų namai – Izraelis“ net ir jį patį kritikavo už perdėtą atsargumą šiuo klausimu, nepaisant to, kad buvęs gynybos ministras analitikų laikomas „vanagišku“, rašo DW.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi