Pasaulyje

2018.11.13 18:51

„Amazon“ pasirinko 5 mlrd. dolerių vertės naujų būstinių statybos vietas

ELTA 2018.11.13 18:51

„Amazon“ pasirinko Amerikos finansinę ir politinę sostines naujų būstinių, kurių vertė sudarys 5 mlrd. dolerių, statyboms. Įmonė antradienį pranešė statysianti biurų pastatus, kuriuose dirbs po 25 tūkst. žmonių, Niujorke ir netoli Vašingtono, informuoja „Reuters“.

Šis sprendimas užbaigė ilgą kovą tarp įvairių Jungtinių Valstijų miestų, norėjusių priimti milžinišką įmonę. Tačiau „Amazon“ būstinėmis džiaugsis ne tik Niujorkas ir Vašingtonas. Nešvilis Tenesio valstijoje taps naujaisiais „Amazon“ rytinės pakrantės padalinio namais.

„Amazon“ sustiprins savo pozicijas Niujorke ir šalies sostinėje, įmonei siekiant pritraukti daugiau kvalifikuotų darbuotojų nei Silicio slėnio technologijų milžinai. Darbuotojų paieška naujosiose būstinėse prasidės 2019 m.

Naujoji, šalia Vašingtono iškilsianti, būstinė įsikurs Arlingtono apygardoje Virdžinijos valstijoje, o Niujorko būstinė – Long Ailendo saloje, Kvinso rajone, kitapus Manhatano ir Jungtinių Tautų būstinės.

„Šių būstinių vietos padės pritraukti pasaulinio lygio talentus, padėsiančius mums ir toliau kurti gerovę klientams ateinančiais metais“, – kalbėjo „Amazon“ įkūrėjas ir generalinis direktorius Jeffas Bezosas.

„Amazon“ taip pat pranešė gausiantis 1,525 mlrd. dolerių paskatinimą iš Niujorko valstijos dėl įmonės įkuriamų 25 tūkst. naujų darbo vietų. Dar 573 mln. dolerių skirs Virdžinijos valstija už valstijoje įkuriamas darbo vietas.

Pasak „Amazon“, įmonė nuo 2010 m. Jungtinėse Valstijose investavo per 160 mlrd. dolerių, statydama ir naudodama sandėlius, duomenų centrus ir būstines.